Přejít k hlavnímu obsahu
Anne X | Foto: roman___ng
Anne X | Foto: roman___ng
redakce - Čt, 03.03.2022 - 10:00

V cenách Apollo uspěli Annet X, Hellwana a Bert & Friends

Desku roku na letošním ročníku cen Apollo získala hudebnice Annet X a singl roku natočila raperka Hellwana. Cenu za inovaci v hudbě si odnesli Bert & Friends, kteří loni vydali fiktivní živou nahrávku kapely, jež se vrátila v čase, aby zahrála své největší hity z roku 2049. Vyhlášení cen proběhlo v pražském klubu Distrikt7, kde své skladby zahrálo pět nominovaných jmen.

Annet X odbornou porotu zaujala svým debutových albem Až budu velká, chci být Aneta Charitonova. „Až budu velká, chci být Aneta Charitonova je komplexní dílo, při jehož poslech se skoro nechce věřit, že jde o debutovou desku. Vše od samotných písní, přes zpěv, texty a zvuk až po designový obal se zrcadlem je dotažené do posledního detailu, celek přitom působí naprosto uvolněně a nenuceně. Kromě radosti z hudby dokáže Annet X autenticky artikulovat i osobní témata a je tak jedním z nevýraznějších hlasů současné silné generace mladých zpěvaček,“ zdůvodnil rozhodnutí poroty její zástupce Ondřej Horák. Více nejen o desce si můžete přečíst v našem rozhovoru.

Singl roku natočila Hellwana, jíž ve vítězné skladbě Das Leben hostuje raperka Arleta. „Český rap na silné ženské hlasy čekal třicet let a v tracku Das Leben se spojily hned dva. Rapperka Hellwana si do své nekompromisní odpovědi na všudypřítomný sexismus přizvala na pomoc další naději současného českého rapu Arletu. Das Leben zaujme nejen dramatickou flow s originální gradací a prací s jazykem, ale také jasným sdělením, kterému nechybí nadhled. Track ukazuje, jak má vypadat zábavný rap s názorem, ze kterého vám při jeho poslechu není trapně, což je hranice, kterou umí v českém rapu překročit jen málokdo,“ sdělila za porotu publicistka Michaela Peštová.

Dosud se udělalovalo pouze album roku. Novinkou letos bylo nejen ocenění pro singl roku, ale rovněž ocenění za inovaci v hudbě, kterou si zaslouženě za své album 2050: Live In Strahov odnesli Bert & Friends. Záznam z předávání Apolla můžete zhlédnout zde.

  

Tagy hudební ceny Ceny Apollo

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY