Přejít k hlavnímu obsahu

Phil May Grey

Phil May Grey

Filip Vojíř, uměleckým jménem Phil May Grey, nar. 1995 v Praze na Vinohradech, ale žijící v Olomouci. Můj táta působil v 80. letech na pražské punkové scéně a máma se věnovala hře na akustickou kytaru. První setkání s kytarou přišlo v 10 letech, od roku 2008 jsem působil v první školní teenage kapela s názvem Pro(c)kop Buben vystupující s vlastní punk rockovou tvorbou.

Po ukončení účinkování v Pro(c)kop Buben jsem krátce hral s cover bandem The Bridge. Následně jsem začal chodit k učiteli na kytaru, kterým se stal Daily Wood (mj. spolupráce s Miro Šmajda, Gabriela Gunčíková a mnoho dalších...) Během studia kytary jsem se připojil k olomoucké grindcore kapele Cross The Rubicon, která objížděla menší festivaly a klubové koncerty. Souběžně s účinkováním v této bandě vzniká také můj stávající projekt Phil May Grey.

Po natočení materiálu na desku pro Cross The Rubicon se odpojuji z důvodu rozpadu kapely. Při dalším hledání angažmá se mně dále naskytla možnost hrát v přerovské kapele Six Of Spades. Během tohoto angažmá se projekt Phil May Grey stává aktivnější – první instrumentální skladby na Bandzone.cz natočené doma.

Po úspěšných koncertech a studio sessions u Filipa Vlčka (John Wolfhooker, Kobl!zci) se kapela Six Of Spades rozpadá. Během následného čtyřletého účinkování Hudebním Institutu v Olomouci, kde jsem působil jako lektor elektrické kytary, se můj projekt Phil May Grey rozjíždí; pravidelně navštěvuji místní nahrávací studio (Studio Palba), do kterého zvu místní muzikanty ke spolupracím, které vydávám na svém YouTube kanálu.

Souběžně vstupuji do olomoucké hardcore-thrash stoner kapely Emmett Brown, která pravidelně koncertuje na větších festivalech a klubových akcích. Po čtyřletém učinkování a natočeném EP s názvem RED z Emmett Brown odcházím a vydávám s projektem Phil May Grey své první EP STRETCHED. Momentálně se věnuji naplno studiové práci s kapelou Phil May Grey...

Články