Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

USB MIDI kontroler PreSonus Atom SQ

Pár týdnů po premiéře páté generace DAW aplikace Studio One uvedla společnost PreSonus na trh dalšího zástupce USB MIDI kontrolerů řady Atom. Novinka nesoucí označení Atom SQ představuje flexibilní produkční stanici použitelnou i pro živá vystoupení a disponuje také arpeggiatorem, konfigurovatelným dotykovým proužkem a sekvencerem ve stylu Rolandů z edice TR.

Podobně jako předchozí kontrolery Atom je i verze SQ plně kompatibilní se softwary Studio One, Ableton Live a samozřejmě také s produkty jiných výrobců. Základem je 32 podsvícených, rychlostně a tlakově citlivých RGB padů, využitelných jako klaviatura s volitelným rozsahem nebo jako ovladače šestnáctikrokového sekvenceru.

Melodie, basové linky či různé fráze je možné hrát  v rejstřících s předdefinovanými stupnicemi, jejichž intervaly se skvěle pojí s arpeggiatorem, osm rotačních encoderů, zmíněný multifunkční touchstrip a šestnáct přiřaditelných tlačítek nabízejí pitch-bending, transportní funkce (přehrávání, pauza, stop, navigace) včetně praktického Capture MIDI, spouštění klipů, řízení parametrů přes MIDI CC, metronom apod.

Ve spojení se Studio One 5 jsou mody Keybord či Drum aktivovány dynamicky v závislosti na vybraném nástroji. Hlavní panel je osazen barevným LCD displejem, připojení a napájení obstarává port USB-C 2.0. Výrobce u novinky zaručuje bezproblémový chod s 64-bitovými systémy macOS 10.13 nebo Windows 10 a jejich vyššími ekvivalenty.

Oficiální evropská cena kontroleru PreSonus Atom SQ o rozměrech 25 x 172 x 362 mm a hmotnosti 0.91 kg se pohybuje okolo 250 eur. Součástí dodávky jsou aplikace Studio One 5 Artist, Ableton Live Lite a dvojice loop-paketů s custom kity pro Studio One Impact XT.

Tagy Presonus PreSonus Atom SQ

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY