Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 21.09.2021 - 00:01

USB-C karta PreSonus Revelator io24

Firma PreSonus rozšířila svou nabídku zvukových USB-C karet o rozhraní Revelator io24 (6 x in, 8 x out), které je částečně odvozeno od před dvěma lety uvedeného univerzálního kondenzátorového mikrofonu Revelator, vhodného pro nahrávání, podcasting, streaming apod. K obdobným aktivitám je určena i zmíněná karta, bodující intuitivním ovládáním, vestavěnými efekty a dalšími funkcemi, které mohou základní práci ve studiu výrazně zjednodušit.

Revelator io24 je osazen dvojicí mikrofonních předzesilovačů XMAX-L, navázaných na kombinované mic/line/inst XLR/TS konektory Amphenol, a softwarovým loopback mixerem (8 x in, 3 x stereo loopback mix + stereo monitor mix), umožňujícím snadné míchání livestreamů či podcastů. Součástí poměrně výkonné DSP jednotky je i řada efektů odvozených z digitálních mixážních pultů PreSonus.

Sekce, rozdělená na dvě kategorie, disponuje firemním StudioLive Fat Channelem obsahujícím high pass filtr, tři kompresory, stejný počet ekvalizerů, noise gate, expander a limiter. Druhá část je vyhrazena pro tzv. Voice efekty a zahrnuje ring modulator, vocoder, doubler, filtraci, detuner, delay a reverb. Jednou z výhod tohoto systému je, že zvolené efektové presety jsou uloženy v bance karty, takže jsou kdykoliv při ruce.

Použity byly 24-bitové převodníky pracující s frekvencemi 44.1, 48, 88.2, nebo 96 kHz, pásmový rozsah se pohybuje v rozmezí 20 Hz až 20 Khz a dynamický limit je dán hodnotou 105 dB. Sluchátkový výstup je napojen na koncový zesilovač o výkonu 2 x 40 mV / 36 ohmů, přičemž impedanční rozpětí činí 32 – 300 ohmů, malý dostatečně čitelný displej zobrazuje vše potřebné, včetně aktivovaného fantomového napájení +48 V, hlasitostní potenciometr lemuje fialově podsvícený prstenec a nechybí funkce Mute.

Kromě sluchátkového zdířky a USB-C portu (kompatibilita s USB 2.0) najdeme na zadní straně šasi dva hlavní jackové TRS výstupy a DIN konektory MIDI In/Out. Samozřejmostí je využití ovládací aplikace UC Surface pro platformy macOS, Windows, iOS či Android a výrobce přidal i software Studio One Artist a Studio Magic. Cena USB-C karty PreSonus Revelator io24 o rozměrech 63.5 x 159 x 159 mm a váze cca 900 g byla nastavena pod hranicí 200 eur.

 

Tagy Presonus PreSonus Revelator io24

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY