Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 22.02.2020 - 08:00

Unikátní Stratocaster 1 inspirovaný supersportem Saleen

V kalifornské Coroně nesídlí jen firma Fender, ale svou centrálu zde má také výrobce špičkových sporťáků Saleen Automotive, který nyní připravuje k závodní okruhové homologaci GT4 supersport Saleen 1. Sériovou verzí tohoto auta se nechal inspirovat kytarář Fender Custom Shopu Ron Thorn, jenž ve spolupráci s automobilkou navrhl a postavil speciální Stratocaster 1 s povrchovou úpravou Saleen Candy Apple Red.

Korpus s olšovým jádrem a ručně vyřezávaným topem je částečně potažen pláty z uhlíkových vláken, stejný materiál byl použit i pro hmatník lepený na krk z pečeného javoru a kobylkový humbucker sedí v průhledném krytu evokujícím motorovou kapotu. Z důvodu zachování celistvého designu bylo ovládání přemístěno do externího pedalboardu, kde klasické potenciometry nahradily pedály „plynu, brzdy a spojky“ s funkcemi hlasitosti, tónové clony a wahu.

Tagy Fender Fender Stratocaster 1 Saleen Custom Shop
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY