Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Unikátní kolekce Gibson Master Artisan Rickie Hinrichsen

Rickie Hinrichsen, výtvarník Gibsonova Custom Shopu, který u nashvillské firmy během let prošel několika posty, je specialistou na zdobení nástrojů, včetně ruční malby, rytin, leptů či vkládání intarzií. Nejnovější Hinrichsenova edice zařazená do speciální produktové kolekce Master Artisan, sestává z pěti unikátních kytar tvořených modely Gibson Old West 1 Les Paul Custom, Mayan Mosaic 1958 Korina Explorer, Psychedelic Art 2 Les Paul Custom, Mediterranean Mosaic 1958 Korina Flying V a Les Paul Custom Henna 1.

K posledně jmenovanému exempláři je v rámci setu Henna přidružen zesilovač Mesa Boogie California Tweed 4:40 a box 1x12 23” od stejné značky, jež dostaly obdobný design inspirovaný uměleckými artefakty z Blízkého Východu, kde se barvení a zdobení rostlinou henna používalo už v období před naším letopočtem. Z názvů ostatních kytar je patrné, že při jejich úpravách se Hinrichsen nechal ovlivnit tradičními prvky z Divokého Západu nebo starými kulturami Středozemí či Jižní Ameriky. Jednotlivé sběratelské kousky detailněji představuje přiložené video natočené přímo v Custom Shopu.

Tagy Gibson Gibson Master Artisan Rickie Hinrichsen Collection

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY