Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 06.10.2017 - 00:01

Ukulele Fender ze série California Coast

Ukulele zažívá v současné době celosvětovou renesanci. Vlnu zájmu o tento nástroj se snaží zachytit také tradiční značka Fender, která uvádí na trh pětici nových modelů z řady California Coast. Verze s označením Venice, Seaside, Zuma, Rincon a Montecito se liší tónovým rozsahem, velikostí, použitými materiály. Najdeme zde i variantu vybavenou snímačem a aktivní elektronikou.

Zástupcem ekonomické edice s velmi přijatelnou cenou je sopránové, kompaktní ukulele Venice s laminovaným korpusem a přední lipovou ozvučnicí, krkem z exotického dřeva Nato s pohodlným C-profilem, hmatníkem nesoucím 12 pražců a menzurou 345 mm. Venice je dostupné v barvách Natural, Black a Cherry a jeho cena se pohybuje okolo 1 500 Kč.

Další sopránový model Seaside s celomahagonovým tělem, krkem z Nato a 16 pražci vyjde na cca 2 000 Kč. Koncertní varianta Zuma, která se rozměrově řadí mezi sopránové a tenorové verze, je vyrobena z identických materiálů jako předchozí Seaside, disponuje 16 pražci, menzurou o délce 381 mm a nultým pražcem s šířkou 35 mm. Cena tohoto modelu byla nastavena pod hranici 3 000 Kč.

Tělo tenorového ukulele Rincon je vyrobeno z afrického Ovangkolu se zvukovými vlastnosti indického palisandru, menzura se posunula na 432 mm a hmatník je osazen 19 pražci. Nástroj v ceně necelých 5 000 Kč včetně polstrovaného pouzdra je vybaven kobylkovým piezo snímačem a preampem Fishman KULA s třípásmovými korekcemi a ladičkou.

Vlajkovou loď série Fender California Coast představuje model Montecito se zadní deskou a korpusovými luby z laminovaného dřeva Koa a přední ozvučnicí z masivu této ceněné havajské odrůdy, která nástroji dodává frekvenčně vyvážený zvuk s hřejivými výškami a plnými středy. Luxusní design s výraznou kresbou horní desky podporují také abalonové intarzie rosetty a hran korpusu. Cena modelu Montecito v transparentní úpravě Natural se pohybuje okolo 6 300 Kč včetně měkkého pouzdra.

Tagy ukulele California Coast
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY