Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 26.06.2016 - 00:01

Trojice nových pultů PreSonus ze série StudioLive AR USB

Kompaktní, lehké, dobře vybavené a flexibilní - to jsou klíčové vlastnosti nových hybridních mixážních pultů řady StudioLive AR USB renomovaného výrobce PreSonus. Sérii tvoří tři modely s označením StudioLive AR8 USB, AR12 USB a AR18 USB, které jsou kromě rozhraní USB 2.0 vybaveny digitálním SD rekorderem a bezdrátovou technologií Bluetooth 4.1.

Pulty jsou vybaveny mikrofonními Class A předzesilovači, dva kanály mají vysokoimpedanční vstupy pro nahrávání kytar, vychytávkou je systém Super Channel, kdy jednomu stereo kanálu lze přiřadit až čtyři analogové a digitální audio zdroje (2xstereo) a nechybí ani efektová jednotka s reverby, modulacemi a dozvuky rozdělenými do 16 presetů.

Vestavěný samostatný stereo rekordér a přehrávač s intuitivním ovládáním je kompatibilní s kartami SD (FAT16, 2 GB) a SDHC (FAT32, 32GB) a pracuje s formáty WAW (nahrávání i přehrávání) a MP3 (přehrávání) v kvalitě 24 bit/44.1 kHza díky Bluetooth můžete bezdrátově streamovat hudbu z externího zdroje.

Nejmenší zástupce řady StudioLive AR USB, osmikanálový model AR8 USB je z důvodu jeho rozměrů osazen otočnými hlavními potenciometry a třípásmovými korekcemi (80 Hz, 2.5 kHz, 12 kHz) zatímco větší 14-ti kanálový AR12 USB a 18-ti kanálová verze AR16 USB jsou už osazeny tahovými fadery, přibyly laditelné středy v rozmezí 140 Hz až 3.5 kHz a další monitoring.

K pultům je dodáván nahrávací software PreSonus Capture doplněný editační aplikací Studio One 3 Artist DAW. Zařízení funguje s platformami Mac i Windows (W7 x64/x86 SP1, Windows 8.1 x64/x86, Windows 10 x64/x86) a minimální hardwarová konfigurace doporučená výrobcem začíná u procesorů Intel Core 2 Duo nebo AMD Athlon X2 a 4 GB RAM.

Nové pulty PreSonus ze série StudioLive AR USB využijete jak pro studiové nahrávání, tak i při ozvučení a mixáži živých vystoupení, zkoušek, konferencí atd., kde také oceníte jejich kompaktnost a odolnou konstrukci. První kousky by se měly na trh dostat na přelomu srpna a září. Ceny pro USA byly nastaveny na cca 300 dolarů za AR8, 500 dolarů za AR12 a asi 600 dolarů v případě 18-ti kanálového modelu AR16.

Tagy Presonus
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY