Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Trojice nových mikrofonů LEWITT

V letošním nabídkovém katalogu rakouské značky LEWITT přibyla trojice špičkových mikrofonů, kterou tvoří dynamický typ Interviewer určený především pro mluvené slovo, high-endový kondenzátorový model LCT 440 Pure a vylepšená verze oblíbené "dvěstěčtyřicítky" nesoucí označení LCT 240 Pro.

LEWITT Interviewer s všesměrovou charakteristikou je nadstandardně odolný mikrofon s kapslí uloženou v gumové vložce chránicí tuto součást před otřesy, speciální membrána zabraňuje vniknutí prachu a patentovaná směs nanesená na povrchu mikrofonu redukuje nežádoucí šum a další interference. Vůbec první firemní model pro mluvené slovo je vybaven XLR konektorem s pozlacenými piny, disponuje rozměry 36 x 22 x 272.7 mm, hmotností 250 g a citlivostí 1.33 mV.

Studiový kondenzátorový mikrofon LCT 440 Pure s kardioidní charakteristikou a jednopalcovou kapslí se kromě špičkových specifikací může pochlubit také širokou flexibilitou, takže jej lze využít pro nahrávání zpěvu, akustických nástrojů, elektrické kytary, baskytary, bicích atd. Citlivost je dána hodnotou 27.4 mV, dynamika se pohybuje na hranici 133 dB a maximální SPL dosahuje 140 dB. Balení obsahuje také držák, dvojici krytů a pouzdro.

Kardioidní kondenzátorový LCT 240 Pro vychází z velkomembránové verze 240 Authentica a stejně jako typ LCT 440 Pure je využitelný pro téměř všechny nástroje. Mikrofon je osazen kapslí o průměru 17 mm, dynamický rozsah dosahuje 123 dB, citlivost činí 16.7 mV a maximální SPL je 142 dB. Model bude dodáván v černé a bílé variantě.

Každý z trojice nových mikrofonů LEWITT představuje současnou špičku v dané kategorii a to navíc se skvělým poměrem cena/výkon. Evropské ceny modelů Interviewer a LTC 240 Pro by měly startovat pod hranicí 200 eur, respektive na částce 290 eur v případě verze LCT 440 Pure.

Tagy Lewitt LCT 440 Pure LCT 240 Pro Interviewer

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY