Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 03.01.2018 - 00:01

Trojice nových efektů Pigtronix řady Micro

Po zkreslení Disnortion a optickém kompresoru Philosopher’s Tone ze série Micro se v nabídce newyorského butikového výrobce efektů Pigtronix objevila trojice dalších kompaktních pedálů: flexibilní drive/fuzz-octaver Octava Micro s obvody částečně převzatými z původního, třítlačítkového a dnes už nevyráběného OFO Disnortionu, noise gate Gatekeeper Micro a clean booster Class A Boost Micro.

Analogový Octava Micro, produkující zkreslení s přidanou horní oktávou, je osazen potenciometry Volume a Drive, Blendem nastavujeme poměr mezi čistým a efektovaným signálem a knoflík Filter ořezává vyšší frekvence a má stejnou funkci jako kytarový potenciometr Tone, takže jeho správné nastavení eliminuje případné interference vznikající při hře na vyšších polohách hmatníku. Kromě toho je zde i tlačítko Fuzz měnící charakter zkreslení.

Noise gate Gatekeeper Micro odstraňující nežádoucí šum vznikající především při zkreslení s vyšší mírou gainu je postaven na J-FET obvodu studiové kvality s velmi rychlou odezvou. Ovládání sestává z potenciometrů Threshold pro volbu hladiny signálu nutné k aktivaci gatu a Release určuje, za jak dlouhou dobu se brána uzavře.

Clean booster Class A Boost Micro využívá diskrétní, tranzistorový J-FET obvod zapojený ve třídě A a ovládaný potenciometrem Level se zdvihem až +20 dB. Ideální pomocník pro nakopnutí vstupu zesilovače disponuje hřejivým, transparentním tónem s lineární frekvenční odezvou, takže plně zachovává všechny zvukové nuance nástroje.

Krabičky o rozměrech 9.5x3.8x4.5 cm jsou vybaveny nášlapným footswitchem zapojeným v režimu true bypass a vzhledem ke kompaktnosti lze efekty napájet pouze adapterem s napětím 9V (Gatekeeper) nebo 9 až 18 V (Octava, Class A Boost). Novinky se už začínají objevovat v distribuci a ceny pro americký trh se pohybují v následující relacích: Octava Micro - cca 120 dolarů, Gatekeeper Micro - cca 100 dolarů a Class A Boost - cca 90 dolarů.

Tagy Pigtronics Pigtronic Micro

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY