Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 06.01.2018 - 00:01

Analogový synth Pigtronix Mothership 2

Americký výrobce butikových efektů Pigtronix přichází na trh s druhou generací krabičkového analogového syntetizeru Mothership. Inovovaná verze s prostým označením Mothership 2, jejíž prototyp byl představen na letním hudebním veletrhu NAMM 2017, představuje oproti předchozímu modelu kompaktnější a jednodušeji ovladatelnou variantu, která je však zvukově plně srovnatelná s dnes už nevyráběnou předlohou a to navíc za poloviční cenu.

Mothership 2 s dynamicky citlivým a velmi rychlým trackingem disponuje tříhlasým analogovým syntezátorem s oscilátorem, funkcí Hard Sync s modulací, portamentem, trojicí režimů, variabilní odezvou, možností ovládání v reálném čase pomocí externího expression/CV pedálu a dalšími prvky, které z této nevelké krabičky dělají překvapivě flexibilní synth se schopností generovat obrovskou škálu zvuků.

Hlavní panel hliníkového šasi je osazen pěticí duálních souosých potenciometrů, které si firma nechala navrhnout speciálně pro tento model. Prvním volíme typ vlny (Square, Triangle) a ovládáme funkci Sub-octave, jenž může spodní oktávu odstranit z hlavního výstupu, poslat jej do separátního výstupního konektoru a odtud např. do přiřazeného zesilovače.

Druhý potenciometr slouží pro hlasitost VCO a také čistého signálu, třetím ovladačem nastavujeme celkovou hlasitost a funkci Glide, čtvrtý knoflík Dynamic/Tune ovlivňuje dynamickou odezvu a nabízí jemné doladění frekvence a pátý ovladač rozšiřuje zvukové možnosti funkcemi Timbre a Sweep. Kromě toho je zde spínač Sync, jenž pošle efektovaný signál do vstupu a vytvoří uzavřený okruh a třípolohový switch nabízející mody Unison, Octave Up a Interval (velká tercie, č. kvarta, č. kvinta).

Efekt napájí 18V adapter, který je součástí balení, na pravém boku jsou umístěny jackové zdířky pro nástrojový vstup a připojení expression/CV pedálu a na protějším boku najdeme hlavní plus separátní Sub výstupy. Nášlapný footswitch je zapojen v režimu true bypass.

Analogový synth Pigtronix Mothership 2, u něhož výrobce udává, že disponuje obvodem s nejrychlejší trakcí v dané kategorii synthů, je využitelný nejen pro kytaru, ale také basu, klávesy a další nástroje. Nadstandardně vybavený efekt by se měl na evropském trhu představit během prosince za cenu pohybující se okolo 290 eur.

Tagy Pigtronics Pigtronix Mothership 2

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY