Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 25.08.2018 - 00:01

Basový mini kompresor Pigtronix Philosopher Micro

Optický basový kompresor Philosopher z dílen americké butikové firmy Pigtronix se dočkal nástupce v podobě mini verze s názvem Philosopher Bass Compressor Micro, která se od předchozího modelu liší kromě rozměrů (9.5x3.8x4.5 cm) také modifikovaným obvodem a vylepšeným ovládáním.

Striktně analogový okruh osazený výběrovými součástkami produkuje hřejivý, transparentní zvuk s nízkým šumem a je ovládán potenciometry hlasitosti, Blendu pro mix originálního a efektovaného signálu, Sustainu nastavujícím míru komprese a délku tónu a knoflíkem Grit obohacujícím nízká pásma o harmonické zkreslení.

Vzhledem k miniaturní velikosti šasi je krabička s nízkým proudovým odběrem cca 3.5 mA napájena výhradně standardním 9V adapterem, ale v efektu je integrován DC-DC konvertore převádějící napětí na hodnotu 18V, což pozitivně ovlivňuje dynamickou odezvu a projekci tónu, které si efekt zachovává také díky paralelnímu modu komprimace (Blend).

Efekt lze použít nejen v kombinaci s klasickým basovým aparátem, ale podle slov výrobce dosáhnete dobrých výsledků i v případě zapojení Philosopheru mezi nástroj a mixážní pult nebo nahrávací software. Masivní nášlapný footswitch samozřejmě funguje v režimu true bypass.

Oficiální cena Pigtronix Philosopher Bass Micro Compressoru se pohybuje okolo 120 dolarů a o zvuku novinky si můžete udělat představu na přiloženém videu, jejímž protagonistou je basista kapely Living Colour Doug Wimbish.

Tagy Pigtronics Pigtronix Philosopher’s Tone Germanium Gold Micro Pigtronix Philosopher Micro
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY