Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Trojice mobilních USB karet Zoom AMS

Společnost Zoom představila tři nová USB audio rozhraní řady AMS, zastoupené modely AMS-22, AMS-24 a AMS-44, jež jsou určeny všem, kteří hledají velmi kompaktní nástroj pro nahrávání hudby, nástrojů nebo vokálů. Kompaktní, jednoduše ovladatelné karty ze série AMS, kompatibilní se systémy Windows, macOS, iOS nebo Android, využijí nejen muzikanti, ale také streameři, podcasteři a další tvůrci obsahu.

Všechny verze nabízejí přepínatelné fantomové napájení +48V, přísun energie obstarává přes port USB-C hostitelské zařízení nebo adapter 5V/1A, navíc dvě větší varianty AMS-24 a AMS-44 lze napájet také dvěma tužkovými bateriemi AA. Zpracování signálu probíhá v rozlišení 24 bitů / až 96 kHz, streamingový režim aktivovatelný posuvným spínačem Music / Streaming (AMS-24 / 44) smíchá všechny vstupy do jednoho kanálu, jenž lze pro následný streaming použít bez nutnosti úpravy v dalším softwaru.

Integrována je funkce Loopback, kombinující vstupní a přehrávaný signál z počítače, což mimo jiné eliminuje i vznik zpětné vazby. Switch pro přímý monitoring pošle vstupní signál do sluchátkové větve a stejný zvuk míří také do DAW nebo streamovacího softwaru, takže výsledný zvuk je možno poslouchat bez latence. Počet nízkoprofilových potenciometrů gainu (50/58 dB) a hlasitosti odpovídá počtu XLR/TRS vstupů a sluchátkových výstupů.

Kromě zmíněného USB-C 2.0 portu disponuje základní varianta AMS-22(2x2) dvojicí vstupů tvořených kombinovaným XLR/jack mic/inst kanálem a minijackovým stereofonním linkovým vstupem, sluchátkovou zdířkou a dvěma TRS výstupy, které jsou pro vyšší odolnost přišroubovány přímo k šasi. U AMS-24 (2x4) byl stereofonní linkový minijack nahrazen druhým kombinovaným vstupem XLR/TRS a přibyl další sluchátkový výstup. Nejvyšší model AMS-44 (4x4) je osazen celkem čtveřicí vstupních XLR/TRS kanálů s konektory značky ZWEE.

Rozměry, hmotnost a oficiální české ceny

Zoom AMS-22: 68 × 57.7 × 46 mm, 85 g, cca 2000 Kč
Zoom AMS-24: 94.5 × 74 × 46 mm, 134 g (180 g s bateriemi), cca 2900 Kč
Zoom AMS-44: 129 × 74 × 46 mm, 177 g (223 g s bateriemi), cca 4100 Kč

Tagy Zoom Zoom AMS

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY