Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 23.04.2021 - 00:01

Třísnímačový PRS Studio z edice Core

Novým modelem Studio posiluje značka Paul Reed Smith páteřní řadu Core, vyráběnou v dílnách marylandské centrály, o další všestranný nástroj s širokým zvukovým záběrem. Kytara s moderní koncepcí a trochu nezvyklým snímačovým osazením H/NF/NF částečně vychází ze stále oblíbené klasické série PRS Custom 22, kterou v letošním produktovém katalogu firmy už s největší pravděpodobností nenajdete.

Vedle lety ověřené konstrukce využívající výběrové materiály se hlavní deviza tohoto modelu skrývá v elektronice, sestávající z kobylkového humbuckeru 58/15 LT a dvojice proprietárních snímačů Narrowfield, které jsou sice řešeny jako minihumbuckery, ale zvukově mají velmi blízko k single coilům, o čemž svědčí charakter ataku a transparentnost i frekvenční posazení tónu bez sevřených středů, typických pro mnohé dvoucívkové snímače.

Ovládání tvoří pětipolohový nožový přepínač plus potenciometry společné hlasitosti a tónové clony, vybavené push pull rozepínáním cívek kobylkového humbuckeru, navyšující výběr konfigurací na celkem sedm bezšumových snadno přístupných modů. Hráč má tak v návaznosti na typ připojeného aparátu k dispozici paletu zahrnující průzračný dynamický clean, kulatější singlový sound, vintage rejstříky s výraznějšími basy a výškami, masivní průrazné zkreslení atd.

Nemalý podíl na zvuku má i patentované firemní vibrato Gen III s masivním sustain blokem a mosaznými kameny, na hlavici najdeme uzamykatelné strojky PRS Phase III s niklovým povrchem a k mahagonovému korpusu s bombírovanou horní javorovou deskou je přilepen krk z mahagonu opatřený profilem Pattern, jenž u nástrojů PRS zaplňuje mezeru mezi profily Pattern Regular a Pattern Vintage. Palisandrový hmatník nese 22 pražců, ptačí značky z kombinace abalonu a perleti.

Paul Reed Smith Studio je nabízen ve dvacítce barevných odstínů, tvořených klasickými i transparentními laky, oficiální evropská cena atakuje hranici 5000 eur. Nechybí kvalitní pevné pouzdro PRS Multi-Fit stavěné ze sedmivrstvé překližky, potažené černým tolexem a čalouněné semišem.

Tagy PRS PRS Studio

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY