Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Tři elektroakustiky Cort ze série Core

Do edice Core korejského gigantu Cort přibyla trojice elektroakustických kytar s označením Core GA-Blackwood, Core-DC Mahogany a Core-PE Mahogany. Stejně jako ostatní nástroje z této kolekce nabízejí novinky kvalitní masivní materiály, elegantní nadčasový design, podtržený transparentní povrchovou úpravou open-pore zvyšující rezonanci a sustain tónu, a v neposlední řadě také prémiový ozvučný systém firmy Fishman.

Zkratky v názvech jednotlivých modelů odrážejí tvar korpusu vyztuženého ručně opracovaným žebrováním X, rosetu zdobí intarzie z ABS a zvukový standard navyšuje použití kosti z vodního buvola u kompenzovaného sedla a nultého pražce. Zmíněná elektronika Fishman Sonitone EQ zahrnuje kobylkový piezo snímač a ovládací modul s kolečkovými potenciometry Volume + Tone, ukrytými pod hranou ozvučného otvoru, takže preamp nijak nenarušuje vizuální celistvost kytary.

Core GA-Blackwood s tělem ve stylu Grand Auditorium opatřeným výřezem cutaway, slibuje díky konstrukci z masivního blackwoodu bohatý sound kombinující vlastnosti mahagonu, javoru a palisandru. Mahagonový krk nese hmatník z ovangkolu osazený dvacítkou středně silných pražců, z ovangkolu je vyrobena i základna kobylky a ladění zajišťují strojky s černými rondely. Cena modelu v laku Open Pore Light Burst s menzurou 25.3 palců se pohybuje okolo hranice 1000 dolarů.

Core-DC Mahogany se odlišuje především tvarem korpusu s koncepcí Dreadnought doplněnou výřezem cutaway a celomahagonovým provedením, které výslednému zvuku dodává pevné nosné středy a čitelné basy. Délka menzury i šířka nultého pražce (43 mm) jsou identické jako u verze GA-Blackwood. Core-DC Mahogany s povrchem Open Pore Black Burst vyjde na cca 900 dolarů.

Core-PE Mahogany disponuje kompaktním mahagonovým tělem v historickém předválečném stylu Parlor, stříkaného odstínem Open Pore Black Burst, krk je ke korpusu připevněn v prostoru čtrnáctého pražce, zvolena byla kobylka s pyramidovým frézováním a vintage design podporují ladicí mechaniky s otevřenými převody a malými rondely z imitace slonoviny.

Menzura byla vyměřena na 24.75 palců, nultý pražec má šířku 45 mm a podobně jako předchozí varianty je nástroj s cenovkou cca 1000 dolarů z továrny seřízen na struny D'Addario EXP16 Light. Ke kytarám je dodáváno pouzdro Cort Deluxe Soft-Side kombinující vlastnosti kufru a polstrovaného gig bagu.

Tagy Cort Cort Core GA-Blackwood Cort Core Core-DC Mahogany Cort Core Core-PE Mahogany.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY