Přejít k hlavnímu obsahu
redakce - Út, 12.12.2017 - 12:00

Konektor #3 o lokálních labelech a nezávislých médiích

Konektor připravuje už třetí edici vzdělávací platformy pro místní nezávislou hudební scénu. Tentokrát se bude probírat role labelů v budování lokálních scén i mezinárodních hudebních komunit a propagování umělců. Organizátoři také 17. prosince v pražském prostoru Petrohradská kolektiv odhalí, jak fungují a co zajímá současná nezávislá hudební média.

TRISTAN BATH | Q&A: Jak fungují nezávislá hudební média

Hudební publicista, který pro magazíny The Quietus, The Wire a Bandcamp daily píše nejen o hudebních novinkách a trendech na lokálních scénach, ale především se zaměřuje na mapování novinek vycházejících na kazetách. Tomu věnuje svůj měsíční speciál pro The Quietus a zároveň rádiový pořad Spool's Out. Tristan odhalí, jak fungují a co zajímá dnešní nezávislá hudební média a jak je oslovit.

PETER GONDA, ONDŘEJ LASÁK & JONÁŠ GRUSKA | Diskuze o roli malých labelů v budování hudební scény

Zástupců úspěšných "lokálních" labelů BABA VANGA, Genot Centre a LOM, které se nebojí vyhledávat nové trendy a zároveň se jim daří pronikat do mezinárodního povědomí, se během diskuze zeptáme například na to, jaký klíč používají pro výběr umělců, jak vznikají mnohdy multižánrové kolaborace, co dělat proto abyste se dostali do povědomí zahraničních médií, které nástroje a platformy pro propagaci umělců a distribuci fungují nejlépe, a jak budovat publikum pro okrajové žánry.

Vstupné za dvě stovky seženete zde. Dále se pak přednášejících můžete ptát na osobní patnáctiminutové ONE-TO-ONE schůzce i na velmi konkrétní rady a tipy. Kapacita těchto schůzek je nicméně omezena a je potřeba se na ně registrovat: stačí zaslat email se jménem hosta (Tristan, Peter, Ondřej, Jonáš) na info@music-konektor.cz.

Konektor je vzdělávací platforma určená pro místní alternativní hudební scénu. Cílem programu pravidelných setkání, je zprostředkovat příležitost pro výměnu zkušeností a networking. Workshopy, semináře, prezentace a diskuze s českými i zahraničními hosty nabízí praktické tipy pro místní promotéry, pořadatele festivalů, zástupce hudebních vydavatelství a klubů i hudebníky.

Tagy jak na to; vzdělání Konektor
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY