Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 03.03.2018 - 08:00

Tonik Pulse: netradiční multiefekt pro akustiku

Současná digitální éra přináší v technických oblastech řadu mnohdy zásadních změn a inovací, které se nevyhýbají ani tak konzervativnímu segmentu hudebních nástrojů, jakými jsou akustické kytary. Jedním z důkazů, potvrzujících tento trend, je originálně koncipovaný multiefekt Tonik Pulse. K jeho použití s akustickou kytarou nebo basou nepotřebujete žádné kabely, pedály ani zesilovač.

Novinka z produkce mladé londýnské firmy Tonik Sound svým tvarem i umístěním vzdáleně připomíná houslový struník a k ozvučení efektů využívá rezonanci korpusu nástroje. Zařízení je opatřeno speciálním snímačem detekujícím vibrace, které jsou následně zpracovány obvodem s integrovanými dozvuky a zkreslením. Ovládání sestává z aktivačního padu doplněného indikační diodou a čtveřice faderů s funkcemi Delay Time, Delay Repeat, Distortion a Reverb.

Tagy jak na to Tonik Pulse

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY