Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 26.11.2022 - 08:00

Tommy Emmanuel a Mike Dawes hrají Nirvanu

Mistr akustické kytary Tommy Emmanuel si na část své letošní americké a evropské koncertní šňůry pozval dalšího špičkového hráče Mikea Dawese. Součástí vystoupení je mimo jiné i společný jam, zahrnující upravené cover verze songů různých kapel. Při koncertu v Seattlu byla příznačně zvolena skladba Smells Like Teen Spirit grungeové Nirvany, která styl, jenž vznikl v tomto městě, pomáhala výraznou měrou definovat.

První track ze slavného nirvanovského alba Nevermind (1991) samozřejmě pojali oba hráči po svém, takže ve skladbě můžete slyšet Dawesovu typickou perkusivní techniku, skvěle zvládnuté harmonické i melodické party nebo excelentní, bluegrassem ovlivněné sólové pasáže Tommyho Emmanuela. Pokud budou i některé z případných následujících společných setů zahrnovat covery vybírané podle návaznosti na místa konání koncertu, tak se fanoušci těchto hráčů mohou těšit na další zajímavé bonusy.

Tagy Tommy Emmanuel Mike Dawes Nirvana

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY