Přejít k hlavnímu obsahu
Tommy Emmanuel |  Foto: Kytara napříč žánry
Tommy Emmanuel | Foto: Kytara napříč žánry
redakce -

Tommy Emmanuel opanuje pražské Divadlo Hybernia

Fenomenální australský kytarista Tommy Emmanuel se v rámci festivalu Kytara napříč žánry po třech letech opět chystá do Česka. Vystoupí 17. března v pražském Divadle Hybernia.

Tommy dokáže jako sólista opanovat jakýkoli prostor. Svou osobností, dokonalou dramaturgií koncertu a přirozeným showmanstvím. Letos mu bude osmašedesát let a hraje mu to jako málokomu. Ostatně svoji první kytaru dostal již ve 4 letech, kdy ho jeho matka učila proto, aby jí dělal doprovod. Už v sedmi letech pak uslyšel v rádiu Cheta Atkinse a tento moment se stal jeho celoživotní motivací.

Alb Tommy Emmanuel vydal požehnaně. Naposledy nahrávku Accomplice Series Vol. 3 s Mikem Dawesem. Jak přistupuje ke tvorbě svých písniček a co ho nutí po všech těch letec pořád hrát na kytaru a objevovat nové cesty? „Myslím, že mojí každodenní motivací je snaha zlepšit se a hlavně psát nové písničky. Každý večer se těším, že vymyslím, jak udělat koncerty zajímavější a spontánnější. Pravda, hudební průmysl se rychle mění, ale dobrá písnička se neztratí ani dnes. Protože se neztratí nikdy. Ve svém věku se snažím učit od mladých, ale zas necítím potřebu se nutit do něčeho, co mě nebaví. Stačí mi jedna minuta Ray Charlese, abych věděl, co chci dělat,“ řekl nám před časem v rozhovoru.

A doporučení pro všechny, kdo se chtějí stát kytaristy*kami? „Smiřte se s tím, že to zabere hodně času. Pořád cvičte a to pořádně. Potřebujete získat zkušenosti, a to trvá dlouho, tak nepospíchejte. A především – stále hledejte nové znalosti. Taky je důležitá otevřenost a ochota jít do všech hudebních stylů, ve kterých se hráčsky cítíte dobře. A když v tom budete dobří, jděte po tom! Když hrajete před lidmi, dejte tomu všechno. Je to přeci vaše práce – aby se lidé na koncertě bavili. Ale hlavní je přijít včas, dobře oblečen a dát do toho všechno!,“ říká Tommy.

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory hlavního města Prahy a SAI. Pokud můžete, inspirativní koncert Tommyho v rámci festivalu Kytara napříč žánry byste neměli minout. Vstupenky shánějte zde.

 

Tagy Tommy Emmanuel

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY