Přejít k hlavnímu obsahu
Pár ve videoklipu to k sobě na začátku táhne, vše je krásné, jsou šťastni. Nakonec ale neví, jak k sobě najít cestu | Foto: Aiko
Pár ve videoklipu to k sobě na začátku táhne, vše je krásné, jsou šťastni. Nakonec ale neví, jak k sobě najít cestu | Foto: Aiko
Aiko - Pá, 18.06.2021 - 18:00

Teplo, o které je třeba pečovat

Kdybych měla popsat lásku jedním slovem, řeknu teplo. Ten příjemný, hřejivý pocit když jste s někým, s kým vám je dobře. Přesně na tom stojí text Daughter of the Sun – snažím se zachytit pocit, kdy jste někým naprosto uchváceni, topíte se v nich a zároveň jaké to je, když o takového člověka přijdete.

Texty si píšu všechny sama, včetně tohoto. Poslední dobou píšu i o hodně víc. Píšu skoro denně a přišla jsem na to, že mi to dost pomáhá, protože vždycky když napíšu novou písničku, tak mám pocit, že je to ten nejlepší song co jsem kdy napsala (samozřejmě, haha). Schválně to pak nechávám odležet, píšu další věci a vracím se k tomu – pokud mě to baví pořád stejně, tak to prošlo testem.

Tohle byl první song, který jsem tvořila online. O produkci i mix se postaral Steven Ansell, byť hudební produkci studuju, tak si zatím netroufnu vydávat věci, které tvořím zcela sama. Probíhalo to tak, že jsem mu poslala verzi s kytarou a jenom můj hlas a domluvili jsme se na dni, kdy jsme si celý den volali přes zoom, každý v svém domácím studiu a pinkali si tam a zpátky verze, po každé z nich si zavolali a řekli co se nám líbí, co bychom změnili atd. Pořád teda preferuju sessions v reálném životě, ale byla to taky zajímavá zkušenost.

Posun v čase, dojela jsem do UK (kde studuju) a pak jsem dojela do Brightonu, kde sídlí Steven a nahráli jsme vokály. Jako srandu kterou jsme nechali, pro ty kteří písničku poslouchají pozorně – Brighton je známý tím, že jsou všude racci. Když jsme nahrávali, tak zrovna kolem okna jeden prolítl, hlasitě zařval, ale bylo to tak perfektně do rytmu, že jsme se to rozhodli nechat. Produkčně je v songu živě nahrána jenom elektrická kytara, všechno ostatní jsou naefektovaný synťáky a tím, že Stevenův primární nástroj jsou bicí, tak je písnička dost postavená na bicích.

Dalším krokem k tomu bylo natočit klip – uprostřed naší brainstormovací session mě napadlo, že bychom mohli udělat klip na pokračování, něco, co jsem v Čechách neviděla, ale zároveň mě moc baví. Celkově mám ráda příběhové videoklipy a když je to posunuto o level výš a dá se z toho udělat short movie – je v tom spousta plánování a promýšlení, ale i tak jsme se rozhodli, že bychom do toho šli, tak momentálně vymýšlíme provedení druhé části.

Natáčení Daughter of the Sun

Videoklip Daughter of the Sun je příběhovým pokračováním textu písně, já vystupuji v roli vypravěče příběhu a veškeré emoce a nálady jsou ztvárněny tancem, nebo herecky, tančí Zuzana Zizoe Veselá a Michal Černý. Vidíme tedy pár, který k sobě na začátku táhne, vše je krásné, jsou šťastni. S vývojem videoklipu vidíme, jak mají čím dále, tím více od sebe, přichází temnější nálada a oni neví, jak k sobě najít cestu.

Bylo to jedno z mých nejdelších natáčení, začali jsme točit večer před, sešli se další ráno ve 3 a točili do 3 ráno dalšího dne. Celý tým byl ale extrémně šikovný a nepadla ani jediná stížnost!

Jak své songy a videoklipy tvoříte vy? Podělte se s námi a napište na redakce@frontman.cz.

Tagy komunita Aiko

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Aiko
Říkám si Aiko, jsem zpěvačka a textařka. Původem jsem z Moskvy, vyrůstala jsem ve Varech a momentálně jsem se přesunula do Londýna. Píšu o lásce, samotě a momentálně se velkým tématem pro mě stalo female empowerment. Je mi velmi blízký tanec a mám ráda kontrasty, proto když vy…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY