Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Tascam Model 24: digitální pult s rekordingem

Tascam se rozhodl rozšířit své portfolio o novou řadu digitálních mixážních pultů, jejímž prvním zástupcem je Model 24 nabízející 22 analogových vstupů a 24stopý recording podpořený 24kanálovou USB kartou s funkcemi Analog Mixdown. Architektura pultu je postavena na enginu z legendární firemní série Portastudio a ve výbavě nechybí efektová sekce s dozvuky a modulacemi.

Hardwarový základ mixu tvoří 12 mono a 4 mono/stereo kanály se 100 mm hlasitostními fadery, vstupy 1-12 osazené mikrofonními Ultra-HDDA preampy disponují kromě gainu s rozsahem 50 dB potenciometry kompresorů, třípásmovými semi-parametrickými korekcemi s laditelnými středy a low-cut filtry (100 Hz).

Identickou filtraci najdeme společně s fixní třípásmovou ekvalizací také u stereo vstupů s výjimkou posledního kanálu 21/22, jenž je uzpůsoben pro připojení s mobilními zařízeními pomocí RCA konektorů, minijacku nebo Bluetooth 4.0 (kodeky AAC, SBC). K jednotlivým větvím jsou přiřazena nezávislá tlačítka s režimy Mute, Main Mix, Sub group a Pre Fade Listen.

Další, tentokrát grafický sedmipásmový stereo ekvalizer je určen pro celkový mix nebo monitorové výstupy a efektová jednotka obsahuje 16 presetů s několika typy reverbu, delaye, chorus, flanger a jejich kombinace. Routing Mode, využitelný pro všechny kanály, umožňuje volbu přiřazení vstupů podle výběru (live signál, return DAW nebo interního nahraného kanálu).

Integrovaná nahrávací sekce s podporou paměťových karet SD (512MB - 2GB), SDHC (4GB - 32GB), SDXC (64GB - 128GB) zaznamenává audio ve formátu WAV (playback WAV nebo MP3) a zvuková karta je osazena převodníky 16/24-bit / 44.1k/48 kHz. Samozřejmostí je phantomové napájení, sluchátkový výstup, konektor pro footswitch atd. Flexibilní Tascam Model 24 by se měl v evropských obchodech objevit pravděpodobně koncem října za cenu cca 990 eur.

Tagy digitální mix Tascam Tascam Model 24

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY