Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 13.09.2018 - 00:01

Digitální mixpult Zoom LiveTrak L-20

Před rokem představený digitální mixážní pult Zoom LiveTrack L-12, zvládající kromě mixu také standalone nahrávání podpořené integrovanou zvukovou kartou nebo skupinový monitoring, dostává většího sourozence v podobě modelu LiveTrak L-20, u něhož byl rozšířen nejen počet vstupů, ale i monitoringové cesty a nabídka efektové jednotky.

Pult s 16 kombinovanými XLR/TRS mono vstupy a 2 jackovými linkovými stereo vstupy je vybaven automatizovanými fadery, dvojicí efektových sendů, konektory pro celkem 6 detailně nastavitelných monitorovacích větví A až F a hlavním sluchátkovým konektorem.

Mono kanály se samostatnými kompresory a třípásmovými semi-parametrickými ekvalizery jsou osazeny phantomovým napájením 48V, vstupy 1/2 lze použít pro nahrávání kytar, u kanálů 3-16 najdeme pady 26 dB, nízké frekvence podle potřeby ořezává Low-Cut filtr s rozpětím 40–600 Hz (12dB/oct) a dvojice efektových jednotek EFX1/EFX2 nabídne celkem 20 presetů obsahujících chorusy, reverby, delaye a jejich kombinace.

Integrovaná nahrávací sekce, zvládající simultánní záznam až 22 stop a playback 20 tracků, pracuje s formátem WAV (44.1/48/96 kHz, 16/24-bit, mono/stereo) a data se následně ukládají na SD kartu (SDHC 4-32 GB, SDXC 64-512 GB, Class 10 a vyšší). Zvuková USB karta využívá 24bitové převodníky a recordingový mod lze samozřejmě kombinovat s externí DAW aplikací

Připravena je i banka pro 9 uložitelných scén, komunikační mikrofon, přepínatelný mod Class-compliant pro systémy iOS, metronom atd. Bezdrátové ovládání obstarává firemní iOS aplikace Remote Mixer, ovšem za předpokladu, že si majitel pultu dokoupí příslušný adapter. Oficiální cena byla v případě českého trhu, kde se LiveTrak L-20 ukáže koncem září, nastavena na cca 26 000 Kč včetně AC napaječe AD-19 a USB kabelu.

Tagy digitální mix Zoom Zoom LiveTrak L-20
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY