Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 09.11.2019 - 12:00

Tascam Model 16: analogový pult s rekordingem a zvukovou kartou

Téměř přesně po roce od premiéry multifunkčního mixu Model 24 přichází firma Tascam s kompaktnější verzí Model 16 kombinující vlastnosti analogového mixážního pultu s digitální nahrávací jednotkou a zvukovou USB kartou. Novinka se stejně jako předchůdce může pochlubit špičkovými komponenty a bytelnou konstrukcí v decentním retro designu, který umocňují bočnice z imitace dřeva.

K dispozici je 14 analogových vstupů (mic/line/2x Hi-Z), 8 mono a 2 stereo kanály s konektory XLR/jack disponují nízkošumovými mikrofonními předzesilovači Ultra-HDDA Tascam s transparentním projevem a phantomovým napájením, větve 13/14 jsou vybaveny stereo minijackem plus RCA zdířkami a součástí výbavy je i bezdrátový Bluetooth modul.

Každý kanál je osazen 60 mm tahovými fadery hlasitosti, třípásmovým ekvalizerem se semi-parametrickými středy, low-cut filtrem a přepínačem modů Live/PC/MTR, u prvních osmi kanálů najdeme kompresor, nechybí efektová sekce s dozvuky a modulacemi, master ekvalizace, trojice Aux výstupů a další konektivita pro audio routing.

Jackový sluchátkový výstup je napojen na zesilovač o výkonu 2x80 mW. Nahrávací 16stopá jednotka, nabízející overdubbing, multi-track playback atd., pracuje s formátem WAV, nahraná data lze uložit na SD kartu (SD, SDHC, SDXC, max. 128GB) a o průběhu záznamu informuje naklopený displej. Integrovaná zvuková USB 2.0 karta (16in/14out) využívá převodníky pracující s rozlišením 16/24-bit / 44.1/48 kHz a firemní ovladače nové generace zaručují extrémně nízkou latenci.

Flexibilní Tascam Model 16 je komapitibilní se systémy Mac (10.12 a vyšší) i PC (W7, 8.1, 10), šasi o rozměrech 430 x 463 x 113 mm lze po zakoupení kitu AK-RM16 namontovat do racku a napájecí okruh zvládne zapojení do sítě o napětí 100 až 240 V. Cena „šestnáctky“ by se na evropském trhu měla pohybovat okolo 850 eur.

Tagy Tascam Tascam Model 16

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY