Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 09.11.2019 - 12:00

Tascam Model 16: analogový pult s rekordingem a zvukovou kartou

Téměř přesně po roce od premiéry multifunkčního mixu Model 24 přichází firma Tascam s kompaktnější verzí Model 16 kombinující vlastnosti analogového mixážního pultu s digitální nahrávací jednotkou a zvukovou USB kartou. Novinka se stejně jako předchůdce může pochlubit špičkovými komponenty a bytelnou konstrukcí v decentním retro designu, který umocňují bočnice z imitace dřeva.

K dispozici je 14 analogových vstupů (mic/line/2x Hi-Z), 8 mono a 2 stereo kanály s konektory XLR/jack disponují nízkošumovými mikrofonními předzesilovači Ultra-HDDA Tascam s transparentním projevem a phantomovým napájením, větve 13/14 jsou vybaveny stereo minijackem plus RCA zdířkami a součástí výbavy je i bezdrátový Bluetooth modul.

Každý kanál je osazen 60 mm tahovými fadery hlasitosti, třípásmovým ekvalizerem se semi-parametrickými středy, low-cut filtrem a přepínačem modů Live/PC/MTR, u prvních osmi kanálů najdeme kompresor, nechybí efektová sekce s dozvuky a modulacemi, master ekvalizace, trojice Aux výstupů a další konektivita pro audio routing.

Jackový sluchátkový výstup je napojen na zesilovač o výkonu 2x80 mW. Nahrávací 16stopá jednotka, nabízející overdubbing, multi-track playback atd., pracuje s formátem WAV, nahraná data lze uložit na SD kartu (SD, SDHC, SDXC, max. 128GB) a o průběhu záznamu informuje naklopený displej. Integrovaná zvuková USB 2.0 karta (16in/14out) využívá převodníky pracující s rozlišením 16/24-bit / 44.1/48 kHz a firemní ovladače nové generace zaručují extrémně nízkou latenci.

Flexibilní Tascam Model 16 je komapitibilní se systémy Mac (10.12 a vyšší) i PC (W7, 8.1, 10), šasi o rozměrech 430 x 463 x 113 mm lze po zakoupení kitu AK-RM16 namontovat do racku a napájecí okruh zvládne zapojení do sítě o napětí 100 až 240 V. Cena „šestnáctky“ by se na evropském trhu měla pohybovat okolo 850 eur.

Tagy Tascam Tascam Model 16
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY