Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Jacksony Serie X kytaristů Anthrax a Iron Maiden

Kytaristé Scott Ian z thrashmetalových Anthrax a Adrian Smith z britských Iron Maiden jsou dlouholetými firemními hráči značky Jackson, která letos uvede na trh jejich další signované modely nástrojů z finančně dostupnější edice X. Kytary s označením X Series Signature Scott Ian King V KVXT a X Series Signature Adrian Smith SDQX, jenž je luxusnější variantou původního Jacksonu SDX, by se měly v distribuci objevit v průběhu října.

Jackson X Series Signature Scott Ian King V KVXT, vycházející z populární verze kytaristy Randyho Rhoadse, jenž na podobně konstruovaný nástroj hrál v osmdesátých letech, kdy zastával post v kapele Ozzyho Osbourna, je inspirován tvary Flyingu V s ostřeji frézovanými křídly a typicky zkosenou hlavicí.

Mahagonový korpus je doplněn průchozím javorovým krkem, jenž nese palisandrový hmatník s proměnlivým radiusem 12 až 16 palců, 22 jumbo pražců a obdélníkové polohové značky. Menzura činí 24.75 palce. Kytara je osazena dvojicí humbuckerů Duncan Designed a to kobylkovým HB-130B a krkovým HB-130N s třípolohovým switchem a ovladači hlasitosti a tónové clony.

Struny jsou ukotveny ve struníku stopbar a přes pevnou kobylku tune-o-matic míří do celokovových firemních mechanik. Uchycení výstupního jacku v podobě stratocasterovské vaničky najdeme na vnitřním lubu horního křídla těla. Nástroj v ceně necelých 21 000 Kč bude k dispozici v černém laku se zrcadlovým pickguardem nebo v provedení Ivory v kombinaci s bílým pickguardem.

Superstrat Jackson X Series Signature Adrian Smith SDQX sice s předchozí variantou sdílí lipový korpus, ale v tomto případě je základní masiv ve tvaru San Dimas doplněn javorovým topem s výraznou obláčkovou kresbou. Šroubovaný krk ze dvou kusů javoru a grafitovou výztuhou má javorový hmatník s 22 pražci, proměnlivým radiusem 12 až 16 palců a licencovanou hlavici ve stylu Fender Strat.

Přenos zvuku má na starosti kobylkový humbucker Jackson se silným výstupem a dvojice firemních single coilů se společnou hlasitostí, tónovou clonou a pětipolohovým přepínačem. Hardware v černé úpravě sestává z uzamykatelného vibrata Floyd Rose Special, zámků nultého pražce, srážeče strun a ladicích strojků Jackson. Kytara bude dostupná v elegantním laku Transparent Green a cena by se měla pohybovat okolo 20 000 Kč.

Tagy Jackson Scott Ian Adrian Smith

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY