Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Synth Quantum MK2: vylepšená vlajková loď značky Waldorf

Špičkový syntezátor Quantum, který firma Waldorf poprvé představila před šesti lety na hudebním veletrhu ve Frankfurtu, se dočkal nástupce v podobě modelu nesoucího prosté označení Quantum MKII. Druhá generace tohoto synthu dostala upgrade v oblasti softwaru i hardwaru, ale i přes různá vylepšení stále staví na flexibilní platformě kombinující wavetable technologii se čtyřmi dalšími typy syntézy a skutečně širokými možnostmi modulace.

Inovovaná varianta s klaviaturou Fatar TP/8SK osazenou 61 klávesami nyní disponuje polyfonní funkcí aftertouch a úpravou prošel dotykový displej s vyšším rozlišením a rozšířenými pozorovacími úhly. Polyfonie byla navýšena na dvojnásobek původní hodnoty, tedy na 16 hlasů, přičemž analogové filtry jsou stále osmihlasé, ale firmware 3.0 počítá s kombinací jednotek analogové a digitální filtrace (8+8).

Klasické Quantum nabízelo 4 GB úložného prostoru, což se vývojáři Waldorfu rozhodli v rámci modernizace změnit na velkorysou kapacitu 59 GB, takže využít lze výrazně rozsáhlejší zvukové knihovny nebo širší možnosti samplingu (z továrny jsou zde nahrány 2 GB vzorků) i dalších funkcí.

Druhá generace oblíbeného hybridního syntezátoru Waldorf Quantum, jenž se kromě technického upgradu může pochlubit také decentním, ale slušivým faceliftem zahrnujícím tmavě modrý odstín kovového šasi a dřevěné bočnice, je na evropském trhu dostupná za částku atakující hranici 4700 eur. Rozměry: 1006 x 401 x 131 mm, hmotnost: 17.8 kg.

Tagy Waldorf Music Waldorf Quantum MK2

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY