Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 29.01.2020 - 00:01

Synth Korg Wavestate kráčí ve stopách „devadesátkového“ Wavestationu

Zbrusu nový syntezátor Korg Wavestate je kompaktnějším a lépe vybaveným nástupcem známého modelu Wavestation, jehož první série byla uvedena na trh začátkem 90. let. Pro mnohé fanoušky značky bude možná potěšitelným faktem, že na vývoji novinky se podílel stejný tým, který před 30 lety stál u zrodu originální verze.

V laboratořích sídlících v kalifornském San Diegu samozřejmě neopomněli integrovat do Wavestatu páteřní systém převzatý od předchůdce, kterým je tzv. Wave Sequencing využívající vektorovou syntézu kombinovanou s dalšími prvky. Výsledkem jsou proměnlivé vlnové sekvence, jejichž možnosti i zvukový charakter se díky radikálně přepracovanému enginu WS 2.0 posouvají do vyšších dimenzí.

Wavestate ovšem zdaleka není jen upravenou nostalgickou reedicí legendárního modelu, ale je od základu navržen pro novou generaci hudebníků, producentů či skladatelů, přičemž bere podněty z poměrně rozmanitých zdrojů, jako jsou modulární syntezátory, grooveboxy nebo generátory algoritmů.

Klaviatura nabízí 37 kláves s funkcí velocity, maximální polyfonie dosahuje 64 hlasů a paměť zahrnuje několik GB samplů. Využít lze 4 zvukové vrstvy (Vector control), různé filtrace (LPF, BPF, HPF, Multi) včetně variant MS-20 nebo Polysix, arpeggiator, randomizaci, k dispozici je až 14 současně zapojitelných efektů, 740 programů, více než 240 performancí atd.

Konektivita sestává z USB-B portu, DIN konektorů MIDI In a MIDI Out, sluchátkové zdířky, vstupu externího Damper pedálu, dvojice hlavních jackových audio výstupů a zdířky adapteru DC12V / 2500mA. Snadno přenosný syntezátor Korg Wavestate s rozměry 565 × 338 × 92 mm a hmotností 2.9 kg by se měl v české distribuci objevit s cenovkou okolo 20800 Kč.

Tagy korg Korg Wavestate

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY