Přejít k hlavnímu obsahu
Peter Walsh, zdroj: VEVO
Peter Walsh, zdroj: VEVO
redakce -

Synapse Knowledge: vzdělání pro hudební nadšence i profesionály

Mezinárodní vzdělávací program Synapse Knowledge přináší nové impulsy pro českou hudební scénu: přednášky, workshopy a diskuze pro hudební tvůrce a profesionály z oblasti populární hudby. Akce pod vedením zahraničních odborníků Petera Walshe a Steina Bjellanda proběhne 23. a 24. listopadu v prostorách MeetFactory a SONO Records v Praze.

Jako hudebníci dostanete příležitost zdokonalit se po tvůrčí i technické stránce. Máte-li i promotérský či manažerský přesah, dozvíte se, jaké trendy hýbou hudebním průmyslem. Můžete diskutovat o tom, co obnáší profesionalizace na hudební scéně.

Přednášky a workshopy, které jsou rozdělené do dvou tematických bloků, budou probíhat především v angličtině a vstup na ně je zdarma. Vzhledem k omezené kapacitě se ale musíte do 6. listopadu registrovat prostřednictvím tohoto odkazu.


1. Hudební produkce a nahrávání

Kurz povede Peter Walsh, britský producent a studiový inženýr, který spolupracoval například s Peterem Gabrielem a za svoji kariéru získal několik cen Grammy. V současné době vyučuje na Abbey Road Institutu. Dopolední část obou dnů bude teoretická. Tématem profesionálního nahrávání provede ve čtvrtek Peter Walsh, v pátek bude řeč hlavně o umění mixování a masteringu, které přiblíží jeden z nejvyhledávanějších českých odborníků v tomto oboru Gaex alias Gargle & Expel.

Odpolední část obou dnů bude probíhat v nahrávacím studiu SONO Records. Účastníky do nahrávacího procesu, práce producentů, zvukových inženýrů a techniků zasvětí Peter Walsh a tým SONO Records – Milan Cimfe a Pavel Karlík. Cílem kurzu je zprostředkovat cenné znalosti a zkušenosti, ke kterým se samouk přes tutorialy a diskuzní fóra nedostane. Kurz není vhodný pro úplné začátečníky, spíše pro hudebníky, producenty a zvukaře, kteří si chtějí rozšířit obzory.


2. Budování hudební kariéry a trendy v hudebním průmyslu

Kurz povede Stein Bjelland, zkušený norský hudební konzultant a profesor prestižního Clive Davis Institutu, kterého v rámci přednášek a konzultací doplní Martha Lyse, ředitelka norské organizace STAR, zabývající se podporou hudebníků, Karl-Dag Kjosavik, hudebník a zakladatel průkopnických projektů LifeSound a Employ, zabývající se hlavně podnikáním na volné noze, Haley Shea, frontmanka kapely Sløtface, která bude sdílet zkušenosti kapely, které se podařilo dosáhnout zásadních úspěchů během velmi krátké doby, a Wesley T. A’Harrah, zástupce vlivné britské konzultantské agentury Music Ally, který představí nastupující trendy hudebního průmyslu. Cílem kurzu, který bude probíhat v MeetFactory, je nabídnout vhled do zákulisí hudebního průmyslu, který se v současné době velmi rychle proměňuje, i znalosti nezbytné pro úspěšné budování hudební kariéry.

Program Synapse Knowledge vyvrcholí v rámci pátečního večera, kdy se v MeetFactory uskuteční další díl události Veřejný dům. Proběhne diskuze se zahraničními odborníky na téma Jak přežít v hudebním průmyslu a workshop pro producenty ve spolupráci s Ableton User Group Prague, s možností vyzkoušet si software Ableton Live a nové midi kontrolery Ableton Push 2. Na afterparty zahrají umělci a umělkyně platformy SHAPE, například švédský techno producent Varg.

Tagy jak na to; vzdělání MeetFactory SHAPE Synapse Knowledge

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY