Přejít k hlavnímu obsahu
Zoltán Kiss | Zdroj: Moravia Brass Band
Zoltán Kiss | Zdroj: Moravia Brass Band
redakce - So, 23.10.2021 - 10:00

Světová premiéra a kompozice pro 30 žesťů Moravia Brass Bandu

Unikátní Galakoncert v pondělí 25. října v brněnském Besedním domě chystá Moravia Brass Band. Vystoupí zde se slavným maďarským trombonistou Zoltánem Kissem a pod vedením dirigenta Chuheie Iwasakiho. Návštěvníky čekají originální kompozice, aranžmá klasické hudby i světová premiéra Rapsodie pro trombon a brass band Ondřeje Moťky pro 30 žesťů.

Na místě Moravia Brass Band pokřtí také své nové CD Fire In The Blood. Součástí návštěvy Zoltána Kisse v ČR bude rovněž  masterclass v AULE HF JAMU v Brně.

Zoltán Kiss se narodil v Budapešti v roce 1980 a do značné míry se hře na trombon učil sám. Svou techniku ​​rozvíjel inspirací od předních trumpetistů. Navštěvoval Chopinovu univerzitu hudby ve Varšavě a vyhrál několik národních soutěží jako sólista i člen komorních souborů. Doposud vydal tři sólová alba: Slideshow (2010), Rebelión (2011) a Non-Stop (2014). S žesťovým septetem Mnozil Brass odehraje ročně na stovku koncertů po celém světě.

Kdykoliv mu to čas dovolí, angažuje se Zoltán Kiss jako hostující sólista, pedagog nebo člen porot mezinárodních soutěží. Hraje výhradně na své trombony, které mají jeho značku: Kissbone a KissboneX, navržené byly ve spolupráci s rakouským výrobcem Schagerl. Má také vlastní designový nátrubek, který se pyšní jeho jménem.

V roce 2014 byl Zoltán Kiss jmenován mezinárodním trombonovým lektorem pro Centrum dechových nástrojů Philipa Jonesa (Royal Northern College of Music) v Manchesteru ve Velké Británii.

Také skladba Summon the Heroes zazní na koncertě v Besední domě.

Tagy Moravia Brass Band Zoltán Kiss trombon
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY