Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 12.12.2016 - 00:01

Supro 1310: tremolo s lampovým charakterem

Své efektové portfolio, skládající se doposud z trojice zkreslovacích pedálů Boost, Fuzz a Drive, rozšiřuje znovuzrozená americká značka Supro o první modulaci, kterou je model Supro 1310 Tremolo. Originální koncepce novinky zahrnuje dvojici režimů evokujících sound lampových tremol integrovaných ve starých kombech Fender ze série Brownface vyráběných v šedesátých letech a také klasický zvuk tremola osazovaného do původních aparátů Supro.

Elektronika krabičky je vybavena preampovou a koncovou jednotkou s výstupním transformátorem, jenž zvuku dodává magnetickou saturaci a zabarvení typické pro elektronková tremola. Netradičně řešena je funkce Gain, pomocí níž lze dosáhnout přebuzení koncové sekce, což dramaticky ovlivňuje celkový zvukový charakter efektu, ale díky automatickému kompenzačnímu obvodu nijak nezvyšuje jeho hlasitost.

Pro ovládání hloubky a rychlosti modulační vlny slouží potenciometry Depth a Speed. O rychlosti modulace informuje i pulsující červená aktivační dioda a parametr je možno plynule měnit také pomocí externího expression pedálu, jehož vstup je společně s ostatními konektory umístěn na čelní straně šasi z eloxovaného hliníku.

Pro přepínání modů založených na emulaci výkonových jednotek lampových Class A zesilovačů je zde páčkový spínač Amplitude/Harmonic (režimy Supro/Fender), nášlapný footswitch s tichým chodem je zapojen v režimu true bypass a krabičku lze napájet 9V adapterem nebo baterií, jejíž pohodlně přístupná šachta je umístěna na pravém boku.

Supro 1310 Tremolo s obvody navrženými šéfkonstruktérem firmy Thomasem Elliotem představuje špičkový, flexibilní efekt vyrobený z výběrových součástek a disponující muzikálním analogovým soundem s měkkými basy a příjemnými výškami. Novinka se na pultech evropských obchodů představí začátkem příštího roku, cena pro americký trh byla nastavena pod hranicí 230 dolarů.

Tagy Supro Tremolo
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY