Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 03.10.2020 - 00:01

Suhr Mateus Asato Signature Classic T

Po stratovském modelu Classic S, který firma Suhr postavila v minulosti pro kytaristu Mateuse Asatoa, se spolupráce stále populárnější kalifornské značky a talentovaného brazilského muzikanta, jehož komplexní herní styl označil magazín Guitar World jako „neo soul“, otiskla v novince Mateus Asato Classic T. Signatura je stejně jako ostatní produkty tohoto výrobce postavena ze špičkových materiálů a komponent, čemuž samozřejmě odpovídá i cena nástroje.

Korpus s liniemi Telecasteru a frézováním hran ve stylu Stratu je postaven z výběrového bahenního jasanu, jehož přední kontury zvýrazňuje bílá lemovka. Pro šroubovaný krk s profilem C-Medium byl vybrán „pečený“ javor s očkovou kresbou v kvalitě AAA, stejné dřevo je použito také u hmatníku s proměnlivým radiusem 12 – 16 palců, nesoucím 22 jumbo pražců z nerezové oceli a nultý pražec ze směsi Tusq.

Zvuk přenáší dvojice custom single coilů Mateus Asato Classic T, jejichž prototypy navrhoval a ručně vinul John Suhr. Tradičně řešené ovládání nabízí třípolohový nožový switch, hlasitost, tónovou clonu a integrován je i firemní systém SSCII (Silent Single Coil System II) eliminujcí typický síťový brum jednocívkových snímačů.

Hardware tvoří kobylka Wilkinson s vaničkovou základnou a trojicí mosazných válečkových kamenů a ladění obstarávají uzamykatelné strojky Suhr se sníženými hřídelemi, takže odpadá nutnost instalace srážeče strun. Veškeré kovové součásti mají zlatě chromovaný povrch.

Suhr Mateus Asato Signature Classic T je dodáván v lesklém černém laku Gloss Black a černým jednovrstvým bakelitovým pickguardem, cena nastavená pro americkou část trhu se pohybuje těsně pod hranicí 4000 dolarů včetně luxusního pevného pouzdra, servisních klíčů, certifikace atd.

Tagy Suhr Suhr Mateus Asato Signature Classic T

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY