Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 18.09.2021 - 00:01

Suhr Discovery: anologový delay s programováním

Kalifornská firma Suhr, vyrábějící pod vedením bývalého konstruktéra Fenderu Johna Suhra špičkové kytary, aparáty a efekty, představila nový model pedálového dozvuku, nesoucího označení Discovery Analog Delay. Velkoryse navržený efekt je postaven na čtveřici replik čipů MN3005 Bucket Brigade a kromě analogové signálové cesty nabízí skutečně bohatou škálou ovládacích prvků a funkcí, které jsou běžně spojovány spíše s plně digitálními delayi.

Doba zpoždění se pohybuje od 40 do 1100 ms s možností tyto hodnoty posunout až na 17 – 2000 ms pomocí ovladačů Division (čtvrtky, osminy, tečkované osminy, trioly, šestnáctiny) a inteligentního tap tempa se schopností časově zprůměrovat čtyři po sobě jdoucí stisknutí vyhrazeného footswitche. Integrována je banka s kapacitou 127 uložitelných presetů, jejichž výběr obstarává zmíněné tap tempo a druhý spínač Bypass, nebo trojice malých tlačítek v sekci Preset/Select.

Hráči mohou k delayi připojit také expression pedál, který lze namapovat na libovolný parametr a uložit do presetu, nechybí ovládání přes DIN konektor MIDI In a díky MIDI Out/Thru je možno dokonce posílat změny programu do jiných MIDI zařízení. Komfort obsluhy navyšuje i výstup pro externí switch tap tempa a minijackové stereo zdířka Ext Sw určená k připojení duálního momentary footswitche.

Samotný delay je nastavitelný prostřednictvím parametrů Mix, Time, Regen a integrovány jsou dvoupásmové korekce Hi Cut / Lo Cut pro dosažení různých rejstříků počínaje kulatějším tlustým tónem až po jasné dub-stylové echo. Modulační jednotka využíváe potenciometry Speed / Depth a na výběr je trojice typů vln s trojúhelníkovým, sinusovým či čtvercovým průběhem.

Krabička disponuje i řadou praktických vychytávek, jako je např. jemný clipping limiteru, zabraňující přebuzení zesilovače při extremnějších oscilačních modech, u paralelní efektové smyčky se může hodit funkce Kill Dry, a hlavní spínač zvládá bufferovaný i true bypass režim. Sedmisegmentový displej zobrazuje čas v milisekundách, číslo presetu a rychlost bpm, napájení je řešeno 18 V DC zdrojem a proudový odběr udávaný výrobcem činí 250 mA.

Funkcemi nabitý Suhr Discovery Analog Delay, navržený vývojářem Kevinem Suhrem, a označovaný jako jeden z nejpokročilejších analogových delay pedálů na současném trhu, je dostupný za cenu pohybující se těsně pod hranicí 550 dolarů, včetně adapteru.

Tagy Suhr Suhr Discovery Analog Delay
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY