Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 18.09.2021 - 00:01

Suhr Discovery: anologový delay s programováním

Kalifornská firma Suhr, vyrábějící pod vedením bývalého konstruktéra Fenderu Johna Suhra špičkové kytary, aparáty a efekty, představila nový model pedálového dozvuku, nesoucího označení Discovery Analog Delay. Velkoryse navržený efekt je postaven na čtveřici replik čipů MN3005 Bucket Brigade a kromě analogové signálové cesty nabízí skutečně bohatou škálou ovládacích prvků a funkcí, které jsou běžně spojovány spíše s plně digitálními delayi.

Doba zpoždění se pohybuje od 40 do 1100 ms s možností tyto hodnoty posunout až na 17 – 2000 ms pomocí ovladačů Division (čtvrtky, osminy, tečkované osminy, trioly, šestnáctiny) a inteligentního tap tempa se schopností časově zprůměrovat čtyři po sobě jdoucí stisknutí vyhrazeného footswitche. Integrována je banka s kapacitou 127 uložitelných presetů, jejichž výběr obstarává zmíněné tap tempo a druhý spínač Bypass, nebo trojice malých tlačítek v sekci Preset/Select.

Hráči mohou k delayi připojit také expression pedál, který lze namapovat na libovolný parametr a uložit do presetu, nechybí ovládání přes DIN konektor MIDI In a díky MIDI Out/Thru je možno dokonce posílat změny programu do jiných MIDI zařízení. Komfort obsluhy navyšuje i výstup pro externí switch tap tempa a minijackové stereo zdířka Ext Sw určená k připojení duálního momentary footswitche.

Samotný delay je nastavitelný prostřednictvím parametrů Mix, Time, Regen a integrovány jsou dvoupásmové korekce Hi Cut / Lo Cut pro dosažení různých rejstříků počínaje kulatějším tlustým tónem až po jasné dub-stylové echo. Modulační jednotka využíváe potenciometry Speed / Depth a na výběr je trojice typů vln s trojúhelníkovým, sinusovým či čtvercovým průběhem.

Krabička disponuje i řadou praktických vychytávek, jako je např. jemný clipping limiteru, zabraňující přebuzení zesilovače při extremnějších oscilačních modech, u paralelní efektové smyčky se může hodit funkce Kill Dry, a hlavní spínač zvládá bufferovaný i true bypass režim. Sedmisegmentový displej zobrazuje čas v milisekundách, číslo presetu a rychlost bpm, napájení je řešeno 18 V DC zdrojem a proudový odběr udávaný výrobcem činí 250 mA.

Funkcemi nabitý Suhr Discovery Analog Delay, navržený vývojářem Kevinem Suhrem, a označovaný jako jeden z nejpokročilejších analogových delay pedálů na současném trhu, je dostupný za cenu pohybující se těsně pod hranicí 550 dolarů, včetně adapteru.

Tagy Suhr Suhr Discovery Analog Delay

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY