Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 30.07.2021 - 00:01

Stylový Akai MPC One Retro

Zájemci o produkční stanici Akai MPC One si doposud mohli vybrat mezi standardní černou variantou, nebo luxusněji působícím provedením Gold vyráběným v limitované edici. Divize Akai Professional se rozhodla nabídku těchto samostatně funkčních grooveboxů, kombinujících vlastnosti sérií MPC Live a MPC X, posílit o další designovou verzi MPC One Retro, odkazující na osmdesátá léta, kdy se první zařízení daného typu začala objevovat na trhu.

MPC One Retro dostal šedý facelift šasi, starší logo a v obdobném odstínu je vyvedeno také 16 padů či spodní část krytek potenciometrů. Zvolený odstín odkazuje na ikonický model MPC 60, navržený před více než třiceti lety Rogerem Linnem. Dnes už „old-school“ groovebox z roku 1988 se v té době stal králem hip-hopové produkce a vyznačil cestu dalším podobně koncipovaným zařízením značky Akai i konkurenčních firem.

Návrat vintage designu samozřejmě neznamená, že by varianta Retro byla ochuzena o funkce integrované v tradičních modelech MPC One – veškerá architektura i vybavení zůstaly zachovány, takže uživatel může využívat čtyřjádrový procesor ARM, barevný kapacitní multidotykový displej s úhlopříčkou 7 palců, zmíněných 16 padů, čtveřici encoderů Q-Link, datové úložiště s objemem 4 GB, MIDI komunikaci, CV výstupy, dva USB porty, slot pro SD karty atd.

„Akai Professional a MPC mají dlouholetou historii, která hluboce rezonuje u uživatelů z celého světa,“ říká Dan Gill, hlavní produktový manažer Akai Professional. „Každý si vzpomíná na své první setkání s MPC a na roli, kterou hrálo v jeho nejcennějších hudebních zážitcích.“

„MPC One Retro je naší poctou této bohaté historii a zároveň hrdě potvrzuje náš trvalý závazek k vytváření nejvýkonnějších samostatných hudebních produkčních zařízení na světě,“ dodává Gill. „MPC One Retro skutečně ztělesňuje to nejlepší z legendárních produktů v průběhu let a špičkový moderní pracovní postup samostatné hudební produkce.

Speciální produktová řada Akai MPC One Retro o rozměrech 272 x 272 x 53 mm a hmotnosti 2.1 kg je na českém trhu dostupná za cca 17500 Kč. Součástí balení je adapter 19 V / 3.42 A, banka obsahuje virtuální nástroje Bassline, TubeSynth, Electric, DrumSynth, software MPC Desktop s více než devadesátkou pluginů AIR Music Tech apod.

Tagy AKAI Akai MPC One Retro

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY