Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 09.01.2017 - 00:01

Stylové vintage kombo Laney CUB 212R

Značka Laney se rozhodla rozšířit řadu celolampových aparátů CUB o dvou-reproduktorové kombo Laney CUB 212R, které s touto modelovou sérií sdílí identický typ zesilovače o výkonu 15 wattů i stylový vintage design s typickou asymetrickou ochrannou síťkou připomínající staré kytarové ampy z přelomu padesátých a šedesátých let.

Jednokanalový předzesilovač disponující tradičním britským soundem sahajícím od čistých a dynamicky výborně reagujících zvuků až po bluesový crunch s plnými středy a zpěvnými výškami je osazen trojicí elektronek ECC83 a jeho ovládání sestává ze třípásmových korekcí Bass, Middle, Treble, potenciometrů Volume, Tone (presence koncové sekce) a ovladače digitálního reverbu.

Příjemným nadstandardem je přítomnost dvou nástrojových vstupů - první nabízí využití plného výkonu aparátu a po zapojení kytary do druhého vstupu se výkon patnáctiwattového koncového stupně vybaveného dvojicí lamp EL84 sníží na 1 W, což oceníte hlavně při domácím nahrávání a cvičení.

Dva dvanáctipalcové reproduktory HH Custom Designed společně s větším objemem kabinetu dodají zvuku potřebný objem a výraznější basy a v případě potřeby je zde i výstup pro externí box s impedancí 8 /16 Ohm. Aparát je vybaven i sendem a returnem sériové efektové smyčky a vstupem pro footswitch aktivující reverb.

Na spodní straně skeletu je přimontován vyklápěcí stojan pomocí něhož můžete kombo naklopit a dosáhnout tak komfortnějšího a detailnějšího poslechu. Lampový Laney CUB 212R je na českém trhu dostupný za cenu cca 11 700 Kč a kromě tohoto modelu si můžete vybrat i z příbuzných typů CUB 10, 12, 12R nebo zesilovače Cub-Head (viz video).

Tagy Laney LANEY CUB 10 Laney CUB 12 Laney CUB 212R

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY