Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Studiový plate reverb IKEA?

Klasické studiové plate reverby, využívající k tvorbě dozvuku kovovou desku, se v dnešní digitální době už často nevidí. Nehledě na to, že použití např. modelu EMT 140 zabírajícího prostor cca 2 x 3 m a vážícího téměř tři metráky, by v domácích podmínkách bylo poměrně diskutabilní. Nicméně vintage reverby tohoto typu mají své kouzlo a kompaktnější verzi „platu“ si zručnější jedinci mohou dokonce vyrobit sami.

Jeden z příkladů „samodomo“ produkce najdete na přiloženém videu, kde kutil s nickem LeoMakes demonstruje reverb, jehož základem je ocelový policový systém Bror z nabídky nábytkářského gigantu IKEA, doplněný vibračním senzorem a dvojicí piezoelektrických snímačů. Stavba prototypu vyšla v přepočtu na necelých 2 300 Kč, což je zlomek ceny zmíněného originálu EMT, představujícího v minulosti etalon své třídy.

Tagy jak na to

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY