Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 23.11.2019 - 12:00

Studiové mikrofony Presonus PX-1 a PM-2

Presonus zařadil do svého produktového katalogu dvojici studiových kondenzátorových mikrofonů s kardioidní směrovou charakteristikou, které kromě zvukových vlastností, kvalitní konstrukce a flexibility zaujmou také poměrně vstřícnou cenou. Velkomembránový model PX-1 je určen jak pro snímání kytar, vokálů apod., tak i pro podcasting, zatímco menší varianta PM-2, která bude dodávána v páru, obstará stereo záznam akustických nástrojů a je samozřejmě využitelná také pro ozvučení (overhead) bicí soupravy, sborového zpěvu atd.

Presonus PX-1 je osazen pozlacenou kapslí z Mylaru (6 mikronů) o průměru 25 mm a předzesilovacím okruhem Class A FET. Citlivost činí 25 mV/Pa, maximální hladina SPL se pohybuje okolo hranice 135 dB a frekvenční odezva je dána rozmezím 20 Hz až 18 kHz. Podle slov výrobce nabízí mikrofon velmi čistý a detailní projev v celém spektru.

Malomembránový Presonus PM-2 s kompaktním a odlehčeným tělem využívá 16 mm kapsli vyrobenou z identických materiálů jako u PX-1 a obdobná Class A FET koncepce byla použita i u preampového obvodu. Mikrofony s citlivostí 8 mV/Pa, pásmovým pokrytím 40 Hz až 18 kHz a max. SPL 135 dB jsou pečlivě párovány a stereo záznam párován v pozicích X/Y zajišťuje přiložená lišta se stojanovým úchytem.

Presonus PX-1 doplněný o držák a převozní pouzdro by měl na trh dorazit s cenovkou okolo 130 dolarů a stejná cena byla překvapivě nastavena i pro dvojici modelů PM-2 s klipovými úchyty a posuvnou konzolí, což oba typy mikrofonů posouvá mezi favority v kategorii finančně dostupné studiové techniky.

Tagy Presonus Presonus PX-1 Presonus PM-2
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY