Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Strymon Volante Magnetic Echo Machine

Americký výrobce špičkových pedálových efektů Strymon představil nadstandardně vybavený multiefekt Volante Magnetic Echo Machine kombinující looper, reálný pružinový reverb a tři typy delaye založené na emulaci starých modelů páskových ech. Zařízení nabízí skutečně luxusní vintage sound s přehledně řešeným ovládáním a má našlápnuto stát se novým etalonem této efektové kategorie.

Základem delayové sekce s režimy Drum delay, Tapem Echo a Studio Delay je obvod se čtyřmi magnetickými hlavami a ke každé z nich jsou přiřazena podsvícená tlačítka s funkcemi Playback/Feedback pro nastavení hlasitosti (100%, 50%, Off), rytmických patternů apod. Rychlostní parametr Speed nabízí volby Half, Normal, Double, které mají přímý vliv na zabarvení a frekvenční odezvu výsledného zvuku.

Klasické ovladače Level, Time, Repeats doplňuje knoflík Spacing simulující nerovnoměrné rozmístění magnetických hlav (podobně jako u starých ech), přinášející zajímavé zvukové interakce. Spacing má na své dráze vyznačeny čtyři režimy (Even, Triplet, Golden, Silver), umožňuje mezi nimi plynule přecházet a detailně nastavit rozteč hlav.

Potenciometr Rec Level napojený na vstupní analogovou sekci (Class-A, JFET) mění gain signálu – míra saturace ovlivňuje hřejivost a kompresi tónu, Mechanics dodává do signálu anomálie v podobě kolísání rychlosti nebo interferencí emulujících vlastnosti magnetického pásu, Low Cut ořezává spodní pásma a Wear upravuje výraznost vyšších frekvencí.

Trojice footswitchů slouží kromě funkcí On, Tap a Favorite (vyvolání některého z 8 uložitelných presetů) také pro volby Reverse, Pause, Splice integrovaného looperu, který se podobně jako delay s nekonečným opakováním aktivuje delším sešlápnutím. Na výběr je přepínání true bypass s elektromechanickým relé nebo analogový bufferovaný mod.

Na čelní straně efektu najdeme DIN konektory MIDI In/Out, vstup expression pedálu, pro true stereo zapojení jsou připraveny duální vstupy a výstupy, citlivost vstupní sekce se nastavuje dvoupolohovým přepínačem Line/Inst, nechybí USB port a napájení obstarává 9V adapter.

Delay/looper/reverb Strymon Volante Magnetic Echo Machine, jehož digitální část s DSP procesorem SHARC využívá 24-bit/96kHz A/D/A převodníky, umožňuje samozřejmě i řízení parametrů prostřednictvím MIDI protokolu, který navyšuje počet použitelných presetů na 300. Nadupaná novinka by měla být dostupná za cenu okolo 400 dolarů.

Tagy Strymon Strymon Volante Magnetic Echo Machine

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY