Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Steve Stevens a spol. hrají akustický cover Ozzyho hitu Crazy Train

Kapela The String Revolution a kytarista Steve Stevens (Billy Idol, Michael Jackson, soundtrack k filmu Top Gun atd.) se spojili, aby vytvořili flamencovou coververzi klasického hitu Ozzyho Osbournea Crazy Train jako poctu Randymu Rhoadsovi (1956 – 1982), jenž stál u vzniku tohoto tracku z alba Blizzard of Ozz (1980). Deska, kterou Ozzy po odchodu od Black Sabbath vydal jako debutový a velmi úspěšný titul své sólové kariéry, pomáhala definovat metalový žánr a Rhoads se zde prezentuje jako technicky skvěle vybavený hráč s citem pro stavbu riffů a celkovou gradaci skladby.

„Když mi řekli, že Randy Rhoads bude uveden do Rock and rollové síně slávy, byl jsem nadšený. Dlouho se to odkládalo, a on si to tolik zaslouží,“ uvedl Stevens a dodal: „Když jsem byl osloven, abych se podílel na předělávce Ozzyho songu Crazy Train, měl jsem jediný požadavek – aby se v žádném případě nepodobal kultovní původní verzi. Po poslechu skladby mě okamžitě napadly dvě věci. Že skvěle funguje jako španělská kytarovka a že by se Randymu líbila. Je všeobecně známo, že Randy byl výborný klasický kytarista, dokonce pokračoval v lekcích i během svého působení u Ozzyho.“

Tagy Steve Stevens Randy Rhoads Ozzy Osbourne

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY