Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 17.12.2021 - 00:01

Stereofonní multi-tap delay Pigtronix Echolution 3

Po úspěchu dozvukových efektů Echolution a Echolution 2 přichází značka Pigtronix, která letos přešla pod křídla společnosti D'Angelico, s třetí generací tohoto modelu, nesoucí prosté označení Echolution 3. Nejnovější verze nabízí stereofonní multi-tap delay doplněný modulační sekcí, variabilním low pass filtrem, flexibilním signálovým routingem, podporou MIDI a intuitivním ovládáním.

Delay s nadstandardně věrným soundem klasických ech disponuje zpožděním v rozsahu 100 ms až 5 s, jenž lze volit prostřednictvím potenciometru Time nebo levého footswitche. Na výběr jsou kromě režimu 1 také mody 3/4 (tečkované osminy) nebo Golden, přičemž současně aktivovat lze dva režimy. Druhý delay tap je možno nastavit na stejnou délku nebo zlomek času hlavního delaye a vytvářet tak různé rytmické struktury.

Připraven je ovladač Mix pro plynulé nastavení poměru čistého a efektovaného signálu a známý parametr repeats samozřejmě ovlivňuje počet opakování dané fráze. Pomocí jednoho ze čtyř tlačítek lze vybírat čtveřici dozvukových modů Tap, Reverze, Jump (+1 oktáva) a Ping Pong, k potenciometru modulační jednotky je přiřazeno další tlačítko, které mění funkce tohoto ovladače (Speed, Depth, Tone).

Navíc po delším stisku tlačítka je spuštěna synchronizace modulační vlny s tap tempem delaye. Pravý footswitch volí mezi celkem čtveřicí presetů uložitelných pomocí dalšího tlačítka instalován je i výstup pro třícestný firemní externí přepínač Universal Remote (není součástí balení), jenž poskytuje přístup ke skrytým funkcím.

Vedle zmíněného konektoru jsou na zadním panelu umístěny dvojice vstupů a výstupů, takže využitelný je mono, stereo či tzv. true stereo režim, najdeme zde i posuvný přepínač TRS/MIDI, USB port a zdířku pro napájecí 9V zdroj. Hlavní footswitch je zapojen v bufferovaném modu, krabička má rozměry 8.3 x 11.5 x 5.6 cm a hmotnost 450 g. Stereofonní multi-tap delay Pigtronix Echolution 3 je dostupný za cenu cca 300 dolarů.

Tagy Pigtronix Pigtronix Echolution 3
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY