Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 14.12.2021 - 00:01

Pigtronix Gamma Drive s aktivními korekcemi

Firma Pigtronix zařadila do svého produktového katalogu pedálové zkreslení Gamma Drive, jehož kultivovaný tón je vytvářen obvodem osazeným různými typy diod, poskytujících přirozenou saturaci a velmi citlivou reakci na dynamiku hry. Efekt dokáže nabídnout širokou škálu zvuků, od téměř čistého boostu přes čitelný crunch až po masivněji znějící distortion, a nadstandardní flexibilitu podporují také dvoupásmové aktivní korekce.

Asymetrický clippingový okruh je postaven na unikátní kombinaci křemíkových, germaniových a LED diod, vybíraných s ohledem k reakci efektu na sílu vstupního signálu. Jinými slovy – podobně jako u některých elektronkových vintage zesilovačů roste výsledné zkreslení s dynamikou úhozu do strun.

Díky použitému mixu diod a asymetrickému zapojení se Gamma Drive vyznačuje artikulovaným zvukem bohatým na harmonické složky druhého řádu, vytvářející muzikální tón s hřejivým charakterem, čitelnými basy, „dřevitými“ středy a transparentními výškami bez nepříjemné ostrosti či přehnané komprese.

Kromě potenciometrů gainu a hlasitosti osadili vývojáři tento overdrive dvoupásmovým aktivním ekvalizerem (basy 80 Hz, vyšší středy 2 kHz), který umožňuje poměrně přesné doladění výsledného zvuku. Korekce jsou také dobrým pomocníkem pro optimalizaci frekvencí při použití více nástrojů s rozdílnými typy snímačů.

Pigtronix Gamma Drive má footswitch zapojený v režimu true bypass, proudový odběr činí cca 100 mA a napájení obstarává 9V DC adapter. Oficiální cena kompaktního pedálu o rozměrech 3.8 x 4.5 x 9.5 cm a hmotnosti 230 g se pohybuje pod hranicí 130 dolarů.

Tagy Pigtronix Pigtronix Gamma Drive
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY