Přejít k hlavnímu obsahu
State Champs se snaží zůstat věrní klasickému modelu pop punku z počátku nultých let. | Foto: Wikimedia Commons
State Champs se snaží zůstat věrní klasickému modelu pop punku z počátku nultých let. | Foto: Wikimedia Commons
Petr Adamík -

State Champs natočili desku, která zpříjemní letní dny

State Champs si za dvanáct let své existence dokázali na pop punkové scéně vydobýt poměrně silnou pozici. Rok 2022 je tomuto žánru nakloněn více než předchozí léta a jejich nové album nemohlo přijít v lepší dobu. Na desce Kings Of The New Age připravili nálož letních hitů, v nichž nešetří chytlavými popěvky, mohutnými riffy a skočnými rytmy.

Oproti předchozímu albu Living Proof z roku 2018 má novinka plnější a přímočařejší zvuk. Zatímco různí noví představitelé pop punku posouvají tento žánr dál, mísí jej s hip hopem, s různými moderními prvky a přizpůsobují jej současnému publiku, State Champs se naopak spíše snaží zůstat věrní klasické pop punkové éře z počátku nultých let. 

Hned na úvod nás v Here To Stay informují, že tady s námi zůstávají a budou i  „nadále zpívat jako vždy.“ V Eventually pak lze slyšet, že Derek SiCanio umí zpívat a jeho hlas je stále vcelku zajímavý. V písni se nenásilně mění tempo a nechybí typická klidná mezihra. Nic nového, tisíckrát omleté postupy, ale tady to funguje, tak proč ne?

Everybody But You je klasickou skladbou zabývající se rozpadem vztahu, kdy východiskem je pustit si hudbu pořádně nahlas a udělat si párty. Jako host se zde objeví Ben Barlow z velšských Neck Deep. Společně s následující Outta My Head nastolí bezstarostnou atmosféru a přenese vás do dob, kdy hitparádám kralovali Sum 41 nebo Blink 182.

Další hostovačku má na svědomí zpěvačka Chrissy Costanza. Její účast v pompézní „skorobaladě“ Half Empty ale není nijak stěžejní. Nic výrazně převratného nepřináší ani spolupráce s Four Year Strong v tracku Sundress. State Champs to zní lépe, když se pustí do živějších kousků, jakým je například Where Were You. 

Co na desce oceníte jako muzikanti?

State Champs natočili slušnou desku. Kapela působí vyspěleji a v jejím hudebním projevu je to znát, byť se víceméně drží stejného přístupu jako na svých dosavadních albech. Kings Of The New Age nebude nijak zvlášť významné či průlomové album, ale pro zpříjemnění letních dnů funguje dokonale a v současném pop punku patří určitě mezi ty lepší nahrávky. 

State Champs - Kings Of The New Age

State Champs – Kings Of The New Age

Pure Noise Records, 35 min.

65 %

Tagy Recenze alb State Champs pop punk

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Petr Adamík
V roce 1999 jsem spoluzakládal punk'n'rollovou kapelu Degradace, se kterou to táhnu dodnes. Již několik let pracuji v hudebninách Hudební Svět a před nějakým časem jsem se ke všemu rozhodl, že bych chtěl o muzice i psát (Rock…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY