Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 20.04.2016 - 00:01

Špičková referenční sluchátka AKG K872

Rakouský výrobce audio techniky AKG přichází na trh s novým typem referenčních sluchátek K872, které svými vlastnostmi představují špičku daného segmentu. Na rozdíl od konkurenčních výrobků disponuje tento model uzavřenou circumaurální konstrukcí a je tedy ideální pro využití v situacích, kde je vyžadován maximální útlum od okolního prostředí.

Precizní zvuk s přesně vykreslenými detaily, rychlou odezvou a excelentní dynamikou zajišťují rozměrné měniče o průměru 53 mm osazené silnými magnety Tesla 1.5 s duální cívkou a pohodlný poslech zaručují ergonomicky tvarované adaptivní 3D náušníky a automaticky nastavitelný hlavový pás.

Frekvenční rozsah modelu K872 s impedancí 36 Ohmů se pohybuje v rozmezí 5 Hz až 45 kHz, citlivost činí 112 dB SPL/V a výkon je limitován hranicí 300 mW. Veškeré důležité a mechanicky často namáhané komponenty jsou vyrobeny z kovu a ke sluchátkám je dodáván 3 m kabel s masivním konektorem LEMO.

Referenční sluchátka AKG K872 najdou své uplatnění jak při klasickém nahrávání, tak i v produkčních, masteringových a filmových studiích, dabingu nebo při ozvučování technicky náročných koncertů. Díky vysokému standardu zpracování, výběrovým materiálům a robustní konstrukci představují tato sluchátka investici, která se odvděčí mimořádnou kvalitou poslechu a odolností.

Novinka se na českém trhu objeví pravděpodobně v průběhu května a cena se má v přepočtu pohybovat okolo 43 000 Kč, což sice není málo, ale za tuto cenu dostanete po všech stránkách špičkový výrobek s prémiovými parametry a širokými možnostmi využití.

Tagy AKG

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY