Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Speciální edice workstationu Korg Kronos SE

Korg uvádí na trh speciální edici workstationu Kronos SE ve verzích 61, 73 a 88 s červeně zbarveným panelem, která sdílí architekturu i výbavu se standardní řadou Kronos, ale přidává nový rejstřík Italian Piano a také zvukovu kolekci KApro Showcase.

Emulace Italian Piano se špičkovými samply koncertního křídla je převzata z modelu Korg Grandstage, zatímco soubor nových vzorků KApro Showcase pochází z produkce Kurta Adera, zakladatele a šéfdesignera společnosti KARO Sound Development, který je podepsán pod tvorbou více než stovky titulů z online knihovny Korgu.

Devítka enginů EP-1 - MDS Electric Piano, CX-3 Tonewheel Organ, HD-1 High Definition Synthesizer, MS-20EX - Legacy Analog Collection, PolysixEX Legacy Analog Collection, AL-1 Analog Synthesizer, MOD-7 Waveshaping VPM Synthesizer, STR-1 Plucked Strings a SGX-2 - Premium Piano funguje jako samostatné syntezátory, modul SGX-2 s pianovými rejstříky (German, Japanese, Austrian, Berlin Grand) disponuje sympatetickou resonancí strun a jednostrunnou funkcí una corda pro použití se soft pedálem.

Upravena byla organizační sekce Set List Mode s 16 touch-screen ovladači na barevném dotykovém displeji (800 x 600 pixelů) podporujícím funkci Touch&Drag, jednotka s označením KARMA přináší možnosti tvorby různých frází, bicích smyček, doprovodných stop atd., nechybí rytmický modul Drum Track, otevřený samplingový systém, sekvencer,16 efektových procesorů apod.

Konektivita sestává z hlavních stereo L/R a čtveřice individuálních výstupů, DIN konektorů MIDI In/Out/Thru, tří pedálových zdířek (Damper, Switch, Pedal), dvou přepínatelných jackových vstupů mic/line s potenciometry citlivosti, optiky S/PDIF a tří USB portů.

Workstationy Korg Kronos SE ve verzích 61 s polovyváženou klávesnicí a 73 / 88 (klávesnice RH3 Graded Hammer Action) by měly být na českém trhu dostupné za ceny pohybující se okolo 86 000 Kč (SE 61), 95 000 Kč (SE 73) a 104 000 Kč (SE 88).

Tagy korg Korg Kronos SE

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY