Přejít k hlavnímu obsahu
Space Embrace | Foto: Miloš Nejezchleb
Space Embrace | Foto: Miloš Nejezchleb
Vojtěch Masařík -

Space Embrace: utřízený chaos Sweetest

Minulý rok v únoru jsme jeli na soustředění na jižní Moravu, kde jsme si pronajali dům se sklípkem a strávili tam prodloužený víkend intenzivního tvoření. Právě tady vnikly první podklady a melodie k našemu singlu Sweetest. Dva měsíce poté jsme si na nahrávání pronajali srub v Orlických horách, kde jsme song vyprodukovali do aktuální podoby. Stal se otevírací písní našeho projektu Space Embrace.

Text je jednou z básní mé rozepsané sbírky Chaosy, o bourání krásna a nejsladších chaosech, které nás v životě provází. V celku je to však chaos vnímaný z mnoha rovin.

Velmi často pracujeme s výraznými změnami atmosfér. Skladba samotná začíná saxofonovým intrem, přejde do popového, uhlazeného beatu a nakonec graduje do onoho utřízeného chaosu.

Při vytváření klipu jsme byli poměrně soběstační. Vymysleli jsme si příběh, lokace, obsazení, kostýmy… Story a možná realizace klipu byla ale dost neúměrná našim finančním možnostem. V uměleckých prostorách se každý z nás už nějaký ten čas pohybuje, tak jsme po šikovných známostech a kamarádech začali o klipu vyprávět. Pravděpodobně je to zaujalo  postupně jsme ho začali stavět.

Klip posouvá skladbu zase o kus jinam. Přidává téma manipulace a určitého sledování ve sledování. Obrovskou zásluhu nesou kamarádi z Hotcat production, kteří klip točili, editovali a hlavně nám vycházeli vstříc přes všechny fuck upy, které se během třech natáčecích dnů děly. Nebýt jejich podpory, klip by byl v naprosto astronomických částkách, a tudíž realizačně nemožný. Co na něj říkáte?

Během posledních dvou let kolem nás vznikl tým lidí, kteří se podílí na zákulisních činnostech kapely i na živém hraní. Máme spoustu rozdělaného materiálu, jak ve zkušebně tak ve studiu, se kterým jdeme postupně ven. Naše vize jsou dělat hudbu a předávat ji dále lidem. Předat ji co nejvíc funkčně v rámci celkového audiovizuálu. Každý z nás je nějakým způsobem citlivý na světlo, tak jsme práci se světlem zařadili jako jednu ze stěžejních složek naší živé prezentace.

Space Embrace | Foto: Miloš Nejezchleb

Jak jste svůj videoklip připravovali vy? Podělte se s námi v komentářích nebo napište na redakce@frontman.cz.

Tagy komunita Space Embrace

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Vojtěch Masařík
Zpěvák kapely Space Embrace a student filmové režie
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY