Přejít k hlavnímu obsahu
redakce - Čt, 24.10.2019 - 15:30

Soutěž o 10 vstupenek na premiéry river-movie o příběhu kapely Dunaj

Členové brněnské alternativní rockové legendy Dunaj, která ovlivnila celé zástupy hudebníků, se po letech setkávají a jsou odhodláni zapomenout na křivdy a neshody z minulosti s cílem společně odehrát koncert v rumunském Banátu. Na cestu se vydávají lodí po proudu řeky Dunaj, jejíž vlny a přilehlá tajemná příroda přinášejí mezi členy kapely vzpomínky na minulost a reflexi své kariéry, jíž pomáhá i setkání s bývalou členkou Ivou Bittovou.

Poeticky laděný snímek Dunaj vědomí odhaluje zákulisí kapely a vykresluje komplexní portrét legendárního hudebního uskupení, jejíž o dvacet let starší bývalí členové se potkali, aby poznali, že už nic nemusejí. Že už jen chtějí nechat opět rozkvést něco výjimečného, co způsobuje především jejich vzájemná sestava.

Máme pro vás 5 vstupenek na brněnskou premiéru tohoto unikátního filmu, která proběhne 30. října od 20.30 v kině Scala a rovněž 5 vstupenek na pražskou premiéru 12. listopadu od 19.00 v Kinolodi.

Jak vstupenku získat?

Otázka zní: Jednou z odměn crowdfundingové kampaně s názvem Pošlete kapelu Dunaj do kin byla unikátní kytarová krabička. Kdo tuto krabičku vlastnoručně s láskou spájel? Stačí do poledne v úterý 29. října zaslat správnou odpověď na tuhle jedinou otázku (a preferované město) na email redakce@frontman.cz. Vylosujeme po pěti výhercích na obě premiéry.

Nápovědu hledejte v rozhovoru s režisérem filmu: David Butula: Dunaj vědomí je dokument o neuchopitelné a zneklidňující hudbě. A nedočkavci na film můžou zajít už v rámci 23. ročníku Ji.hlavy, sekce Česká radost.

Tagy Dunaj Dunaj vědomí
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY