Přejít k hlavnímu obsahu
JTK - St, 11.05.2016 - 00:01

Soutěž: navrhněte kytaru a vyhrajte ji

Jako kytaristé máte svou vysněnou kytaru. Nástroj, který by přesně odpovídal vašim požadavkům a potřebám. Jenže kde takový nástroj sehnat? Co si ho sami na míru vymyslet? Navrhněte kytaru svých snů – a pokud budete dostatečně originální, máte šanci tento designovaný nástroj vyhrát.

Největší návrhářsko-kytarová soutěž probíhá ve spolupráci s českým výrobcem Vivian Guitars od 10. května do 20. června 2016 a její oficiální stránku najdete zde. Na tyto nástroje hrají například Robert Kodym a P.B.CH., Tomáš Vartecký, František Černý, Tomáš Krulich a spousta dalších kytaristů. Mezi majitele ale patří i třeba takové jméno jako Bono Vox z U2.

Nezáleží na tom, jestli váš návrh vytvoříte v nějakém grafickém programu, nebo nakreslíte tužkou. Porota bude hodnotit originalitu, eleganci, ale také použitelnost. Proto jsou veškeré absurdní návrhy šestikrkých kytar a podobných kuriozit, které patří spíše do hudebního panoptika, odsouzené k prohře. Navrhujte šestistrunné kytary standardních parametrů vyrobené z běžných materiálů (dřevěné tělo a krk) a osazené běžným hardwarem.

Každý soutěžící může předložit jeden návrh zhotovený na maximálně deseti obrázcích – pokud by chtěl nástroj zobrazit z různých úhlů, detaily a podobně. Veškeré soutěžní návrhy budou vystavené v albu „Kytara snů“ na facebookovém profilu Kytary.cz.

Vítěze soutěže určí odborná porota, kterou pořadatel soutěže bude postupně zveřejňovat. Už teď je ale jasné, že mezi členy budou výrobci a prodejci hudebních nástrojů, ale také profesionální kytaristé.

Tak co, jdete do toho? Kompletní podmínky soutěže a návod, jak předložit váš návrh, najdete zde.

Papírového Stratocastera od vás nikdo nečeká. Vytáhnout se můžete i něčím "obyčejným"...

Tagy vybírám kytaru
JTK
Zástupce šéfredaktora Frontman.cz. Copywriter v Kytary.cz Bassist/Rapper Kapely Five O'Clock Tea (5OT) a B.U.M Born to be LOUD FB: Jan Krčmář Instagram:…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY