Přejít k hlavnímu obsahu
Chcete jako profíci vyrůst? Zvažte cestu na ESNS i Ment. | Foto: SoundCzech
Chcete jako profíci vyrůst? Zvažte cestu na ESNS i Ment. | Foto: SoundCzech
redakce -

SoundCzech finančně podpoří cesty na hudební konference Eurosonic a MENT

Hned dvě výzvy otevřela na podzim česká hudební kancelář SoundCzech. V nich podpoří výjezdy na zahraniční hudební konference ESNS v nizozemském Groningenu a MENT ve slovinské Lublani. Výzva je určena pro hudební profesionály, tedy např. manažery, promotéry, booking agenty, ale také hudební novináře.

„ESNS (Eurosonic Noorderslag) představuje největší showcase festival a hudební konferenci svého druhu na evropském kontinentu,“ přibližuje Radek Pavlovič za hudební kancelář SoundCzech. Akce bývá každoročně téměř vyprodána a přivítá na 4 000 delegátů a 40 tisíc návštěvníků, kteří si do Gronigenu přijedou vychutnat koncerty stovek umělců z celé Evropy. „Především je to ale místo setkání hudebních profesionálů ze všech koutů světa a skvělá příležitost načerpat nové zkušenosti a získat nové kontakty,“ doplňuje Pavlovič.

Další ročník ESNS se uskuteční v termínu od 17. do 20. ledna 2024 a SoundCzech částkou 6 000 Kč podpoří až 15 hudebních profesionálů. Přihlášky je možné podávat do 10. prosince 2023.

„Showcase festival a hudební konference MENT ve slovinské Lublani je už tradiční bránou na balkánský trh – a čeští muzikanti toho velmi rádi využívají,“ přibližuje Pavlovič popularitu konference MENT. Konference s hojnou mezinárodní účastí se nevyhýbá ani alternativnějším žánrům a stala se největší akcí svého druhu v širším regionu a v příštím roce oslaví kulatých deset let.

Jubilejní ročník se v Lublani koná v termínu od 21. do 22. února 2024 a v rámci výzvy Links OUT podpoří SoundCzech výjezd částkou 4 000 Kč. Přihlášky lze podávat do 10. ledna 2024.

Další informace o obou konferencích, ale i dalších výzvách a možnostech podpory najdete na stránkách SoundCzechu – od roku 2017 oficiální hudební kanceláře, která má za cíl pomáhat české hudební scéně do zahraničí.

Tagy SoundCzech

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY