Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Software IKM AmpliTube Joe Satriani

Není to tak dávno, co kytarový mág Joe Satriani prezentoval povedenou zvukovou kartu IKM AXE I/O a při té příležitosti se společnost IK Multimedia neopomněla zmínit, že s touto ikonou rockové kytary chystá další spolupráci, jejímž výsledkem by měla být signovaná verze softwaru AmpliTube. Premiéru aplikace naplánoval italský výrobce na veletrh NAMM, kde představil novinku, nesoucí prozaické označení AmpliTube Joe Satriani, která je už dostupná na evropském trhu.

Jak se dalo očekávat, speciální kolekce zařazená do série AmpliTube Custom Shop nabízí z pohledu Satrianiho kariéry emulace zásadních komponentů jeho signálového řetězce, které tvoří trojice zesilovačů, stejný počet kabinetových simulací a pět efektových pedálů, doplněných samozřejmě o další funkce, presety a možnosti standardní varianty. Co nového tedy AmpliTube JS nabízí?

Zesilovače

Satch VM – model založený na Satrianiho současném čtyřkanálovém aparátu Marshall JVM410HJS s trojicí modů na každém kanálu, nezávislými moise gaty, presencí, resonancí apod.

SJ50 – Peavey 5150 aneb další signatura, tentokrát ovšem postavená pro Eddieho Van Halena, nicméně Satriani ve studiu tento zesilovač často používal a aparát se společně s řadou Classic také stal předlohou pro jeho starší tříkanálový model Peavey JSX.

Boston 100 - emulace, jež se vrací k Satrianiho začátkům, kdy pro nahrávání i cvičení využíval ve své době revoluční Tom Scholz Rockman X100. Malý multiefekt obsahuje několik přednastavených amp-presetů, chorus a echo.

Kabinety

Satch Green – Satrianiho letitý a oblíbený box ’69 Marshall 4 x12 s dvacetiwattovými Celestiony Greenback.

Satch 60 – novější model Marshall 1960B 4 x12 s rovnou čelní stěnou a reproduktory Celestion  G12T-75.

Boston Cab Sim – zvuk založený na analogovém spekar simulatoru integrovaném v Rockmanu Tom Scholz X100.

Efekty

Satch Wah – založeno na Satrianiho wah pedálu Vox Big Bad Wah s dvojicí indukčních cívek, upraveným gainem a sweepem ve stylu kvákadel Dunlop 535.

Satch Distortion – emulace starší japonské verze známého distortionu Boss DS-1, který k Satrinanimu nerozlučně patřil po dlouhou řadu let.

Satch Overdrive – virtuální reinkarnace dnes velmi ceněného drivu Boss OD-1 z přelomu 70. a 80. let.

Tube Overdrive – další Satrianiho favorit, zkreslení Chandler Tube Driver s obvodem postaveným na elektronce 12AX7.

Satch Octave – organický sound fuzz-octaveru Fulltone Ultimate Octave z produkce Mika Fullera, model postavený na Octavia Fuzzu s mody Fat a Bright. Nový IKM AmpliTube Joe Satriani je dostupný za cca 120 eur.

Tagy IK Multimedia IKM AmpliTube Joe Satriani

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY