Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 19.02.2018 - 00:01

Signovaný PRS DW CE 24 „Floyd” Ltd

Po necelých třech letech od premiéry modelu „Floyd“ Custom 24 přichází firma Paul Reed Smith s dalším signovaným nástrojem postaveným podle specifikací Dustieho Waringa, kytaristy progmetalových Between the Buried and Me. Novinka z limitované edice nesoucí označení PRS DW CE 24 “Floyd” Ltd.

Korpus z tradičních materiálů sestávajících z mahagonové základny a bombírovaného topu z plamínkového javoru je na rozdíl od předchozí Waringovy verze doplněn šroubovaným javorovým krkem (platforma CE) s lehce upraveným profilem Pattern Thin a hmatník z identického dřeva, dodávající zvuku více brilance, nese 24 jumbo pražců a ptačí polohové značky.

Elektroniku tvoří dva pasivní custom humbuckery Mojotone ‘DW Tomahawk’ se silným výstupem (kobylka - 16.5 kOhm, krk - 7.6 kOhm), detailní artikulací, posíleným basovým spektrem, kombinací keramických a Alnico magnetů a čtyřžílovými vývody kabeláže. Snímače jsou ovládány pětipolohovým nožovým přepínačem, společným potenciometrem hlasitosti a tónovou clonou.

Struny jsou ukotveny v uzamykatelném, dvojzvratném vibratu Floyd Rose se zámky na nultém pražci a ladění obstarávají firemní strojky Phase III se zamykacím mechanismem. Veškeré kovové komponenty včetně pouzder snímačů mají matnou černou povrchovou úpravu.

Limitovaná série signovaného modelu Dustieho Waringa bude nabízena v transparentních saténových odstínech Waring Burst a Gray Black a cena pro evropskou část trhu byla nastavena pod hranicí 2 900 eur.

Tagy PRS

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY