Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Signovaný Martin Ed Sheeran ÷ SE Divide

Pro letošní rok si legendární výrobce akustických nástrojů C.F. Martin & Co., jehož historie sahá až do první poloviny 19. století, připravil další signovaný model navržený pro britského písničkáře Eda Sheerana. Akustika Martin Ed Sheeran ÷ SE vychází z dnes už nevyráběné edice LX1E a díky matematickým symbolům pro dělení vyobrazeným na korpusu, hlavici a hmatníku je někdy označován přezdívkou Divide (angl. dělit) odkazující také na název jeho zatím posledního alba.

Základ kompaktního korpusu tvoří mahagonový vysokotlaký laminát HPL, přední ozvučnice je ze smrku sitka s modře vykládanou rosetou a pro stavbu krku s pohodlným oválným profilem byla vybrána speciálně lepená laminovaná bříza. Krk je k tělu připojen v místě 14. pražce a hmatník z rezonanční odolné směsi Richlite nese modré polohové značky a 20 středně silných pražců.

Zkrácená menzura činí 23 palců, nultý pražec je z černého korianu a na hlavici potažené černě lakovaným plátem mahagonu, z kterého vystupuje světle modré logo výrobce a symbol typu kytary, najdeme firemní uzavřené ladicí strojky v matně černém provedení.

Kobylka JS Belly sestává ze základny z Richlitu do níž je zasazeno kompenzované sedlo (Tusq) s radiusem 16 palců a kotvící kolíky. Nástroj je vybaven snímačem Fishman Sonicore doplněným kvalitní elektronikou Fishman Sonicore s ovladači hlasitosti a tónové clony skrytými pod horní hranou ozvučného otvoru.

Akustický Martin Ed Sheeran ÷ SE Divide v přírodním transparentním laku by se měl do evropské distribuce dostat pravděpodobně v průběhu června. Cena nastavená pro americkou část trhu se bude pohybovat pod hranicí 700 dolarů včetně polstrovaného pouzdra a stejně jako předchozí signatura LX1E "Plus" (viz video) bude vyráběna i ve verzi pro levoruké hráče.

Tagy Martin Ed Sheeran akustické kytary

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY