Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 21.04.2017 - 00:01

Signovaný D’Angelico Premier Bob Weir SS

Tradiční americká značka D’Angelico přichází na trh s novým signovaným modelem Premier Bob Weir SS, jenž byl vyroben podle specifikací Boba Weira, kytaristy legendárních Grateful Dead. Pololubový nástroj s masivním centrálním blokem zvyšujícím rezonanci a sustain vychází z populární série Premier SS, ale na rozdíl od standardní edice má novinka pozměněnou elektroniku, snímače i hardware.

Korpus ve tvaru Single Cutaway s luby vysokými luby 4.4 cm je vyroben z laminovaného javoru, pickguard tvoří perleťový plát Tortoise Scalini a lepený javorový krk s profilem C a duální výztuhou je osazen palisandrovým hmatníkem s 22 pražci Medium Jumbo a obdélníkovými značkami poloh z pravé perleti. Menzura byly vyměřena na 25 palců.

Tradiční trapézní struník byl nahrazen vibratem Bigsby B-50 s pevnou kobylkou tune-o-matic a na bohatě vykládané hlavici s ebenovým topem najdeme luxusní ladicí strojky Rotomatic Stairstep. Přenos zvuku zajišťují dva humbuckery D'Angelico Dual Coil umístěné v plechových pouzdrech a ovládané třípolohovým páčkovým switchem zapuštěným do dolního rohu těla. Veškeré kovové komponenty včetně popruhových rolen jsou provedeny v leštěném chromu.

Na rozdíl od klasických modelů řady Premier SS mají potenciometry rozdělené na 2 x Volume a 2 x Tone integrovány push/pull přepínače umožňující rozepínání cívek obou humbuckerů, takže paleta je rozšířena o zvuky blížící se nástrojům se singlovými snímači a v zakulaceném horním rohu přibyl potenciometr celkové hlasitosti.

Signovaný D’Angelico Premier Bob Weir SS bude dostupný výhradně ve speciálním šedém laku Stone s matovanou úpravou. Novinka by se měla v distribuci objevit zřejmě na přelomu dubna a května za cenu okolo 1 100 dolarů včetně polstrovaného pouzdra.

Tagy D’Angelico D’Angelico Premier SD D’Angelico Premier Bob Weir SS Bob Weir
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY